FK Era-Pack Chrudim - MFK Lokomotiv Charkov 1:4 (1:0)

Branky: 6. Kilmer 21. O. Sorokin, 27. a 31. D. Sorokin, 39. Rogačev.

Nástup do zápasu patřil jasně domácím, kteří si vypracovali řadu příležitostí. V 6. minutě se také po zásluze ujali vedení, když se prosadila nová akvizice chrudimského týmu Kilmer. Po zbytek první půle kralovali na obou stranách brankáři, míč za svá záda nepustili ani ukrajinský Ivanjak ani domácí Ton. A když už byl strážce svatyně Era-Packu překonán, vypomohl mu Tomáš Koudelka, jenž skluzem zamezil radosti Ovsjanikova.

Druhý poločas ale vyšel ukrajinskému soupeři, krátce po pauze se po rohovém kopu prosadil Oleg Sorokin. Chvíli poté mohl Felipe vrátit Chrudimi vedení, bohužel však trefil pouze břevno a tyč zároveň. Ve 27. minutě strhl vedení na stranu Charkova Dmitrij Sorokin a o čtyři minuty později jej ten samý hráč ještě navýšil. Konečný výsledek podtrhl dvě minuty před koncem ranou do prázdné branky Rogačev. Na prohře 1:4 již nic nezměnila ani neproměněná penalta Michala Mareše.

Sestavy FK Era-Pack Chrudim: Ton Chmelík, Max, Kilmer, Felipe, Rešetár, Koudelka, Slováček, M. Mareš. MFK Lokomotiv Charkov: Ivanjak Kločko, Bilecerkivec, Žurba, Rogačev, Bessalov, D. Sorokin, Ovsjanikov, Špygar, Šamly, Kyselov, Bondar, O. Sorokin.

FK Era-Pack Chrudim - MFK Lokomotiv Charkov 1:2 (0:1)

Branky: 23. Alvarito 2. Špygar, 24. Kločko

Odvetné utkání se chrudimským futsalistům také nevydařilo podle jejich představ. Desetinásobný mistr tentokrát nezačal úplně ideálně a již ve 2. minutě prohrával po brance Špygara. Postupem času však nejlepší český tým přebral aktivitu, vidět byly zejména nové posily Alvarito a Kilmer. Po jejich akcích, ani po zakončení Rešetára a Felipeho se však skóre neměnilo.

Rozhodující pasáž střetnutí se odehrála na začátku půle druhé. Nejprve vstřelil svoji první branku v dresu Era-Packu aktivní Alvarito, když dělovkou propálil vynikajícího ukrajinského brankáře Litviněnka. Hned za minutu však vrátil vedení na stranu Charkova Kločko, a byl to gól vítězný. Chrudimští v samotném závěru přikročili ke hře bez brankáře a měli i několik šancí, v poslední sekundě hry dokonce trefil Michal Mareš tyč! Vyrovnání se ale nedočkali.

Sestava FK Era-Pack Chrudim: Žďánský Chmelík, Max, Kilmer, Felipe, Rešetár, Koudelka, Slováček, M. Mareš, Alvarito. Charkov: stejná sestava jako první zápas, jen v brance nastoupil Litviněnko. (rp, pd)