Jako děti pravděpodobně hráči Balticflory jízdu na kolotoči milovali, z chrudimské atrakce, kterou v pátek večer zažili, jim ale bylo zle celý víkend. Na utkání 6. kola Jetbull Futsal ligy jen tak nezapomenou. V hale šestinásobného mistra totiž zažili Vlci krutou drezúru, při níž ERA-PACK ťal sedmkrát do slabin a zdecimované Teplic vyprovodil pod Bouřňák s pořádným debaklem.

Balticflora točila v poli vinou disciplinárních trestů pouze šest hráčů, ve 27. minutě navíc přišla o Guiho, kterého rozhodčí poslal do kabin za úder do obličeje Douglase. To už ale prohrávala 0:5 a modlila se, aby nedostala potupnou desítku. Chrudim totiž mezi 13. a 15. minutou předvedla hotový uragán a do sítě jinak výtečného brankáře Račuka padal jeden gól za druhým.

„Domácí vyhrávali skoro všechny souboje, byli lepší individuálně. Chtěli jsme se zaměřit na defenzívu. Naši hráči ale nestíhali pokrýt rychlé protiútoky a kombinace soupeře. Díky Račukovi jsme dostali jen 7 gólů,“ přiznal Aibek Mukanov, který tým vedl s Joao Leitem místo suspendovaného kouče Ruie Guimaraese.

Ten na pokyn delegáta usedl do sedmé řady hlediště a bezmocně sledoval, jak se hra jeho svěřenců dostává postupem času do nevídané deprese, kterou podpořil již zmiňovaný prohřešek temperamentního pivota Guiho. „Musím s rozhodnutím arbitra souhlasit. Bylo to na červenou. Teď všichni doufáme, že Gui dostane minimální trest.“

Balticfloru čeká už ve středu od 20 hodin zápas s Vysokým Mýtem. Dokážou se Vlci otřepat z popravy na východě Čech, nebo utkání s Nejzbachem potvrdí jejich krizi? „Musíme pracovat s chybami. Prohráli jsme zápas, ale čeká nás ještě hodně dlouhá cesta,“ uvědomuje si Mukanov. Pokud ale nebudou Teplice dbát na kázeň a herní disciplínu, čeká je cesta v začarovaném kruhu, ve kterém čas od času nasednou na kolotoč podobný tomu chrudimskému.