Chrudim vstoupí do turnaje večerním zápasem proti domácímu klubu v kompletním složení, i s uzdraveným kapitánem Lukášem Rešetárem. „Pauza byla poměrně dlouhá, takže po fyzické stránce to není ono, ale doufám, že týmu pomůžu svými výkony k úspěšným výsledkům,“ uvedl Rešetár.

Kromě něj může počítat trenér Felipe Conde i s hráči, kteří Era-pack posílili až v průběhu rozjeté sezony. Na východ Čech zamířil ukrajinský reprezentant Oleksandr Sorokin. Třicetiletý střelec dlouho působil v Lokomotivu Charkov.

Naopak do známého prostředí se vrátil Brazilec Felipe. Ten již získal s Chrudimí čtyři mistrovské tituly, pak se v létě přesunul do Kazachstánu, ale nyní se vrátil z osobních důvodů zpět.

Chrudimští odcestovali do Padovy, kde se celá skupina odehraje, již v pondělí. Celý tým se pokusí získat jednu z prvních třech příček, konkurence je velká.

„Protože máme ve skupině Barcelonu, tak myslím, že reálné umístění je okolo druhého místa. V létě jsme na turnaji v Polsku hráli s Neapolí, takže zhruba víme, co nás teď bude čekat. Dá se z toho totiž odvodit síla italské soutěže a tím i Luparense. Je v našich silách se s tímto soupeřem poprat o druhé místo ve skupině,“ řekl chrudimský kapitán k prvním protivníkům ve skupině D.

Tím posledním soupeřem bude v sobotu maďarský Györ. „Tam se zase udály nějaké změny na poslední chvíli, tak uvidíme, jak jim to půjde. My bychom rádi skončili co nejvýše, ale je to těžká skupina. Rozhodně jsme odjížděli s pokorou,“ vzkázal Rešetár.

V domácí soutěži zatím Chrudim vyhrála všech pět zápasů. Nyní vstoupí do své třinácté sezony v evropských pohárech, loni prošla až do elitní fáze.

UEFA Futsal Cup: Program skupiny D
Středa 11. října
18.00 FC Barcelona – Futsal ETO Győr
20.30 Luparense FC – ERA-PACK Chrudim
Čtvrtek 12. října
18.00 ERA-PACK Chrudim – FC Barcelona
20.30 Luparense FC – Futsal ETO Győr
Sobota 14. října
18.00 Futsal ETO Győr – ERA-PACK Chrudim
20.30 FC Barcelona – Luparense FC