„Dentinho se ukázal ve velmi dobrém světle nejenom skautům Benfiky, ale i dalších špičkových týmů především na loňském turnaji Elite round UEFA Futsal Cupu v Lisabonu, takže jsme s jeho odchodem do zahraničí víceméně počítali,“ je smířen prezident Era–Packu František Tichý.

Ve spolupráci s hrajícím trenérem Cacauem má tudíž v hledáčku několik brazilských hráčů a jednoho z nich hodlá do kádru sedminásobného mistra republiky přivést.

Chrudimští futsalisté mají za sebou první týden přípravy na novou sezonu.„Ze začátku nabíráme hlavně fyzičku, hodně se běhalo a do míče si hráči kopli jenom občas. Postupně budeme při dvoufázových trénincích přecházet na zlepšování rychlostní složky,“ přiblížil dosavadní průběh přípravy trenér Jaroslav Bartušek.

Menší zdravotní komplikace měl Lukáš Rešetár, ale od středy se již zapojil do tréninkového procesu, naopak po prvním dnu ulehl s angínou Aleš Nevečeřal, který do kádru přichází z týmu U–18.

První zápasová prověrka čeká chrudimské futsalisty na turnaji Viktory Macro Cup ve slovenském Hlohovci, kde budou ve dnech 19. a 20.srpna obhajovat dvojnásobný primát z tohoto mezinárodního turnaje.