V předposledním kole základní části Jetbull Futsal ligy zajíždí úřadující mistr Era–Pack Chrudim do Heřmanova Městce, kde má domácí azyl jeho tradiční rival Torf Pardubice. Utkání začíná v pátek ve 20 hodin.

První vzájemné utkání sice Chrudimští vyhráli 5:1, ale kvůli neoprávněnému startu Michala Mareše si připsali kontumační porážku 0:5, což je jejich jediná dosavadní ztráta v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže.

„Podobný výsledek, jako byla naše výhra 17:1 v loňském play off, tentokrát určitě nehrozí. Torf, kde hostuje řada našich odchovanců, se herně od té doby posunul rozhodně výše, o čemž svědčí i jeho současné umístění na páté příčce tabulky. Přitom ale ještě nemá jistou účast v nejlepší osmičce, která postoupí do vyřazovacích bojů, a tak se bude jistě snažit o překvapení i proti nám, protože v posledním kole jej čeká těžký zápas na hřišti čtvrtého Tanga Brno,“ přibližuje aktuální situaci trenér Era–Packu Jaroslav Bartušek.

Chrudimský kouč se bude muset obejít bez Romana Mareše, který dostal v minulém utkání proti Bohemians 1905 čtvrtou ŽK. Soupeř bude kvůli kartám potrestán ještě citelněji, protože mu budou chybět čerstvý reprezentant Tomáš Koudelka a Aleš Melechovský. Oba v Pardubicích hostují z Era–Packu společně s Matějem Slováčkem, Václavem Sklenářem a čerstvě i s brankářem Radkem Hloušem. Dřívější zkušenosti z chrudimského týmu má i kapitán Torfu Roman Malý. O to větší motivaci budou mít.

„Bude to pro mě opravdu mimořádný zápas. Kdo by se nechtěl proti mistrovskému týmu vytáhnout,“ těší se na derby Radek Hlouš, který poslední dobou zažil již několikáté brankářské stěhování. Jako fotbalový gólman přešel na podzim ze Živanic hostovat do Prosetína a nyní to v zimní přípravě zkouší v divizním AFK Chrudim.

V silné konkurenci reprezentačních gólmanů Tomáše Mellera a Jakuba Ždánského to měl v Era–Packu těžké, a tak uvítal možnost jít na hostování do Torfu. „Toto derby bude pro mě samozřejmě specifické. V Era–Packu jsem působil deset let a teď poprvé si proti němu zahraji. Je mi jasné, že nejenom mě čeká pořádná makačka. Brankář to má proti tak kvalitnímu soupeři hodně těžké a musí být neustále v pohotovosti. Doufám, že kvalitním výkonem přispěji k solidnímu výsledku, i když výhra nám asi nehrozí. Ale stát se může i ve futsale všechno,“ usmívá se Hlouš, který se s bývalými spoluhráči prý nijak nehecoval.

„To spíš jsme se špičkovali se spoluhráči v AFK, kde jich několik hraje futsal za Nejzbach Vysoké Mýto. Bohužel jsme toto derby prohráli, jinak jsme mohli mít play off už jisté,“ posteskl si nový gólman Torfu.