Devítinásobný český mistr tak čeká další nelehký zápas v náročném programu posledních týdnů, který zahrnoval i úspěšné účinkování v základní části futsalové Ligy mistrů. Chrudimští futsalisté si navíc proti východočeskému soupeři budou chtít napravit reputaci po porážce z minulého kola na palubovce Balticflory Teplice a vrátit se zpět do čela tabulky nejvyšší domácí futsalové soutěže.

Ideální situace ale nepanuje ani v táboře soupeře. Nejzbach začal sezonu dobře, ale v posledních dvou domácích zápasech dvakrát prohrál (s Benagem a Kladnem). Tým trenéra Martina Brychty tak klesl na čtvrté místo tabulky.

Zápas bude mít zvláštní příchuť především pro dva hráče z vysokomýtského kádru Petra Vladyku a Tomáše Boušku, kteří jsou v Nejzbachu na hostování právě z Chrudimi a dá se očekávat, že se budou chtít proti svým někdejším spoluhráčům vytáhnout. Otazník ale panuje nad startem prvního jmenovaného. Petr Vladyka je totiž zároveň oporou fotbalistů MFK Chrudim a jejich trenér Pavel Jirousek už se nechal slyšet, že by si přál, aby jeho záložník derby vynechal a soustředil své síly na důležitý sobotní zápas fotbalové ČFL.

Ale i bez případné účasti zkušeného Vladyky bude dnešní klání v chrudimské sportovní hale jistě napínavou podívanou. Oba týmy dělí v tabulce pouze tři body, favoritem je ale jednoznačně domácí Chrudim. Potvrdí svou roli?