Brněnské Tango, které se netají vysokými cíli pro tento ligový ročník, drželo ještě tři minuty před koncem nerozhodný stav, ale nakonec prohrálo po prodloužené penaltě.

FK Era-Pack Chrudim – FC Tango Brno 5:4 (2:1).

Branky: 11. a 28. Max, 18. R. Mareš, 24. Rešetár, 37. Kopecký z prodloužené penalty – 4. a 31. Belej, 21. a 35. Jan Havel. Era-Pack: Meller, Žďánský – M. Mareš, R. Mareš, Max, Slováček – Douglas, Dentinho, Vladyka, Rešetár – Cacau, Koudelka, Kopecký. Tango: Kubíček, Bočánek – Rick, Svoboda, Záruba, Veselovský – Brůna, Kovács, Seidler, Belej – Chadzidis, Buršík, Jan Havel, Josef Havel.

Moravané s řadou současných či bývalých reprezentantů začali sebevědomě a ve 4. minutě po kombinaci se Seidlerem otevřel skóre Belej. Domácím chvíli trvalo, než se jim podařilo v 11. minutě srovnat Maxem na 1:1. Poklidný zápas rozvířil emoce v čase 15.23. Ostrý zákrok na M. Mareše zůstal nepotrestán, zkušený reprezentant to neunesl a po svém tvrdém faulu viděl červenou kartu. V následném oslabení utekl R. Mareš,byl zezadu faulován Seidlerem, který šel po druhé ŽK také předčasně pod sprchy. V 19. minutě se již R. Mareš prosadil po akci Cacaua – 2:1. Domácí pak hráli takticky power play, ale v poslední vteřině poločasu nastřelil Veselovský tyč Mellerovy svatyně.

Přesně po minutě druhé půle se musel červenat brankář Meller, protože podobný gól možná ještě nedostal. Po výhozu brankáře Kubíčka hlavičkoval Veselovský skoro od rohového praporku a míč k údivu všech doplachtil ke vzdálenější tyči – 2:2. Zvýšený tlak domácích přinesl zvýšení náskoku na 4:2 po trefách Rešetára a Maxe, ale pak se dvakrát prosadil Jan Havel a bylo srovnáno na 4:4. O těsné výhře Era-Packu rozhodl Kopecký z prodloužené penalty ve 37. minutě.

Jaroslav Bartušek, trenér Chrudimě: „Bylo to velmi kvalitní a zajímavé utkání. Pro nás to byla dobrá prověrka před odjezdem na zápasy UEFA Futsal Cupu v Srbsku, kam odjíždíme v pondělí ráno. Zápas nám ukázal některé nedostatky, které se budeme snažit odstranit. Obě strany nebyly spokojeny s výkony rozhodčích, kteří několikrát dost chybovali."