Era-Pack Chrudim – Bohemians 1905 Praha 10:2

Chrudimští nastoupili bez zraněných Brazilců Cacaua a Pica Paua, ze stejného důvodu chyběl i Popelka, a jenom na lavičce náhradníků zůstal Kopecký, který se spolu s Mellerem, Rešetárem a Kroulíkem podílel na zisku bronzové medaile české reprezentace na ME v Maďarsku. Příležitost dostali nadějní mladíci Slováček s Koudelkou a rozhodně nezklamali.

Právě Slováček otevřel v 5. minutě skóre a když přidal o pět minut později Mikan druhý gól, poznali Pražané, že jim na východě Čech pšenka nepokvete. Další góly za sebou následovaly v rychlém sledu a do poločasu lovil hostující brankář míč ze sítě celkem sedmkrát.

I ve druhém poločase předváděli Chrudimští množství pohledných akcí, ale nezřídka na úkor přesné kocovky. Tak se dostali ke slovu i hráči Bohemky a dvakrát se radovali z gólu. Domácí fanoušci se přece jenom dočkali kýžené desítky, kterou završil ve 38. minutě Kroulík.

Fakta – branky: 10. a 29. Mikan, 13. a 19. Vladyka, 35. a 38. Kroulík, 5. Slováček, 12. Max, 15. Bouška, 16. R. Mareš – 27. Bulena, 34. Šnídl. Rozhodčí: Černý, Lasch. Diváci: 180. Poločas: 7:0.

Era-Pack:
Meller, Hlouš – Max, Rešetár, Mikan, R. Mareš – Kroulík, Slováček, Bouška, Vladyka – Koudelka.

Ota Stejskal, trenér Era-Packu: „Po našich rychlých gólech soupeř brzy poznal, kdo je pánem na hřišti a příliš nás nezlobil. Pak už bylo jenom otázkou, kolik gólů se nám podaří vstřelit.“