Reprezentační pauzy kvůli účasti české reprezentace na turnaji Grand Prix v Brazílii (z ERA-PACKu se jej zúčastnili brankář Jakub Žďánský, Lukáš Rešetár a hrající trenér Cacau v roli asistenta reprezentačního trenéra Tomáše Neumanna) využil tým sedminásobného českého mistra k intenzivní přípravě na blížící se turnaj Elite round UEFA Futsal Cupu, který se koná ve dnech 17. až 20. listopadu. Hráči pod vedením trenéra Jaroslava Bartuška nabírali především fyzičku a pilovali některé herní a taktické varianty.

Vždyť při dramatických zápasech na evropské scéně může rozhodnout utkání i jakákoliv zdánlivá maličkost, či zajímavý nacvičený signál.

Ale nepředbíhejme. Aktuálně je na řadě tradiční krajské ligové derby, kdy v pátek přivítáme Nejzbach Vysoké Mýto. V posledních sezonách sice nebývají vzájemné duely obou rivalů tak vyrovnané jako dříve vzhledem k lepší výkonnosti mistrovského týmu ERA-PACKu, ale vedení týmu ani hráči nehodlají nic podcenit. „Derby je derby a v něm se výkonnostní rozdíly soupeřů zmenšují. V žádném případě nehodláme soupeře nějak podcenit,” říká rezolutně trenér Bartušek.

V týmu Nejzbachu už nehrají chrudimští odchovanci Jan Lištván (nyní působí v Benagu) či Tomáš Vácha (dal přednost velkému fotbalu v MDK Chrudim), ale neměl by chybět další bývalý hráč ERA-PACKu Jakub Vágner. Ten na jaře musel podstoupit náročnou operaci kolena, ale už se vrátil jak do fotbalového MFK Chrudim, tak i do Nejzbachu. „ERA-PACK je v derby jasným favoritem. my však budeme bojovat a snažit se o co nejlepší výsledek,” nechal se slyšet „Vagi”.

Dodejme jen, že zítřejší zápas budou řídit rozhodčí O. Černý, Blažek a Pražák, delegátem svazu je Žiška.

(pp)