Šestinásobný český mistr byl díky příznivému koeficientu (Era–Pack si udržel sedmé místo v pořadí evropských klubů) nasazen do prvního koše a díky tomu se v Main Round (základní části) vyhne takovým týmům jako je mistr Španělska FC Barcelona, ruské Dinamo Moskva nebo italský šampión Marca Futsal. A také čtveřici momentálně nejlepších týmů Evropy (loňskému vítězi italskému Montesilvano, portugalskému Sportingu Lisabon, kazašskému Kairatu Alma-Ata a ázerbajdžánskému Araz Naxcivan), které byly automaticky nasazeny už do Elite Round letošního ročníku. Los nakonec určil chrudimským futsalistům za soupeře polského mistra Akademia FC Pniewy, belgický Châtelineau Futsal a vítěze předkola D.

„Tato skupina je rozhodně hratelná,“ říká František Tichý, prezident klubu FK Era–Pack Chrudim. „Nicméně kvality polského a belgického mistra rozhodně nesmíme podcenit a musíme se na ně dobře připravit. Oproti ostatním je naše skupina v takovém zlatém středu. Dinamo Moskav nebo Barcelona to mají sice ve svých skupinách o něco snazší, ale také nám hrozila i poměrně těžká 5. skupina, v níž nakonec skončil italský mistr,“ doplňuje svůj komentář Tichý. Jen dodejme, že s polskou Akademií už má Era–Pack alespoň malou zkušenos – letos v únoru s ní sehrál během reprezentační přestávky přátelské utkání v Olešnici, které skončilo 3:3. Chrudim však tehdy nastoupila bez reprezentačních opor.

O posledním účastníkovi 4. skupiny se rozhodne v překole D mezi týmy MFC Varna (Bulharsko), BGA Futsal (Dánsko, Vegakameratene (Norsko) a Fjölnir (Island). „Tohle předkolo je nevyzpytatelné, v evropském futsalu už dávno není slabých týmů. Přesto bych tu jako mírného favorita viděl bulharskou Varnu, která je pořadatelem předkola a na niž jsme už jednou v UEFA Futsal Cupu narazili během Elite Round,“ odhaduje Tichý.

Oproti předchozím letům nebude moci Era–Pack v základní části využít výhodu domácího prostředí, UEFA mu letos nepřiřadila pořadatelství. Main Round tak sehraje v polském městě Pniewy. „Je to pro nás rozhodně nejpřijatelnější možnost z hlediska cestování. Dokonce uvažujeme, že bychom nechali na některá utkání vypravit i speciální autobus pro fanoušky,“ prozrazuje prezident a dodává, že v případě postupu bude klub usilovat o pořadatelství Elite Round. Ta by se pak hrála v ČEZ Areně v Pardubicích.