Po dvou výhrách mohou již příští týden v pátek od 20 hodin rozhodnout o svém postupu do semifinále Jetbull Futsal ligy.

1. utkání: Era-Pack Chrudim - Slavia Praha 5:0 (2:0).

Branky: 11. a 14. Rešetár, 31. Max, 33. Cacau, 40. Vladyka.

Překvapením pro domácí příznivce bylo, že do branky místo Tomáše Mellera nastoupil Jakub Ždánský. Ten se ovšem domácím trenérům odvděčil nulou na svém kontě, i když mu dvakrát pomohla branková konstrukce. Diváci také mohli vidět před utkáním rozcvičujícího se Brazilce Sidneyho, který přišel na hostování z Kairatu Almaty, ale do utkání ještě nezasáhl.

Zápas začal opatrně. Chrudimští dle očekávání diktovali tempo hry, ovšem obranná hra hostů připomínala barikády z Pražského povstání. A mohli to být paradoxně právě hosté, kdo by otevřel skóre, ovšem Kosina svoji příležitost nevyužil. Slavie dále urputně bránila. Taktika jejich trenéra Brychty, kterou zvolil na své bývalé svěřence, byla účinná až do 11. minuty. V té se prosadil po kombinaci s Cacauem střelou do pravého horního rohu Rešetár - 1:0. O tři minuty později se prosadil po krásné kombinaci opět Rešetár, když mu Vladyka předložil míč jako na zlatém podnosu a pro Rešetára nebyl problém skórovat do odkryté branky – 2:0. Domácí se dále snažili navýšit své vedení, ale brankář Knobloch byl proti.

Ve II. půli hosté vycítili šanci na úspěch, o něco vytáhli svoji obranu a snažili se chrudimské více napadat. Přibývalo také nervóznějších situací a ostřejších zákroků. V 31. minutě byl sražen unikající Vladyka na hranici pokutového území. K exekuci přímého kopu se postavil Cacau, který přiťukl Maxovi a ten dělovkou ke vzdálenější tyči propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. O dvě minuty později Cacau na malém prostoru zadribloval s míčem, uvolnil se a vymetl pavučiny Knoblochovy svatyně – 4:0. Na druhé straně o několik vteřin později vypálil Kosina, jehož tečovaná střela skončila na břevně Ždánského brány. Zanedlouho se uvolnil Zapletal a křížnou střelou do protipohybu domácího brankáře orazítkoval tyč. V závěrečných minutách se Slavie pokusila o hru bez brankáře, kdy se na místě Knoblocha objevil Oliva. Domácí však tuto snahu hostů o korekci výsledku ubránili a nakonec v poslední minutě korunoval svůj povedený výkon gólem Vladyka a uzavřel tak účet na 5:0.

Era–Pack: Ždánský – M. Mareš, R. Mareš, Max, Dentinho – Cacau, Douglas (21. Popelka), Vladyka, Rešetár. Slavia: Knobloch – Holeček, Kosina, Oliva, Hrdina – Beránek, Zapletal, Matějka, Pacheco.

Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „Dnes jsme předvedli solidní výkon. Zpočátku byla sice znát dlouhá herní pauza, ale pak jsme se dostali do tempa a vytvořili si několik slibných příležitostí. Bohužel nám chybělo více štěstí v koncovce. Musím ale zdůraznit, že Slavia oproti předešlým vzájemným zápasů v této sezoně podala velice dobrý výkon a myslím si, že u nich to bude pro nás ještě daleko složitější, když je bude hecovat očekávaná skoro tisícovka diváků.“

Martin Brychta, trenér Slavie: „Rozhodně jsme tady nepodali zas tak hrozný výkon, jak by napovídalo skóre. Škoda, že jsme v úvodu utkání nevyužili pár slibných šancí. Výsledek je pro nás krutý, ale s předvedenou hrou jsem byl spokojen. Mrzí mě, že jsme některé góly dostali po situacích, na které jsem hráče upozorňoval. Ale co si budeme nalhávat, je to také o kvalitě soupeře, který má nacvičené různé signály a umí je realizovat. V nedělním druhém utkání to zkusíme znovu a doufám, že nás přijdou v hojném počtu povzbudit fanoušci po fotbalovém utkání Slavia – Teplice. Měla by tam být parádní atmosféra a pro naše kluky takový správný motor.“

2. utkání: Slavia Praha - Era-Pack Chrudim 0:7 (0:3).

Branky: 1. a 35. Max, 27. a 29. Rešetár, 4. Douglas, 13. Dentinho, 32. Vladyka.

Sestava Era-Packu: Ždánský - M. Mareš, R. Mareš, Max, Dentinho - Cacau, Douglas, Vladyka, Rešetár.

Brankář Ždánský opět udržel čisté konto a pomohl svým spoluhráčům k výraznému nakročení za postupem do další fáze. Utkání v Praze už bylo pro Chrudim jasnou záležitostí. O třetí a rozhodující výhru v celé sérii se Era-Pack pokusí v pátek, kdy se série opět vrací do Chrudimi.

Podrobnější zpravodajství z tohoto utkání najdete ZDE!