Po úvodních dvoutýdenních dvoufázových trénincích, které byly zaměřeny především na zvyšování fyzické kondice, se ve třetím srpnovém týdnu již více pracuje s míčem. „Postupně přecházíme na nácvik různých herních situací a zkoušíme i různé varianty složení jednotlivých čtyřek. S přístupem jednotlivých hráčů jsme zatím spokojeni, stejně tak s tím, že se jim vyhýbají vážnější zdravotní komplikace,“ hodnotí úvod letní přípravy trenér Jaroslav Bartušek.

Do týmu se dobře zapracovávají i nové tváře, které se vracejí z hostování nebo přešli z chrudimské juniorky. „Bude záležet jenom na nich, komu se podaří vybojovat si místo v základním kádru. V nejbližších dnech by jej měl doplnit i další Brazilec, kterého vytipoval hrající trenér Cacau,“ sdělil jeho kolega Bartušek.

První zkouška bude na Slovensku

První herní prověrkou futsalistů Era–Packu bude mezinárodní turnaj Victory Makro Cup ve slovenském Hlohovci, kam odjíždějí v pátek ráno a sehrají zde čtyři zápasy s kvalitním soupeři.

„Budeme obhajovat prvenství z posledních dvou ročníků tohoto turnaje, ale hlavně jde o to, aby to pro nás byla dobrá příprava. V pátek se utkáme s Tangem Brno a Makroteamem Žilina, v sobotu pak s polským Štětínem a slovenským mistrem Slov–matic Bratislava. Ten i s českými reprezentanty Fričem a Slámou bude zřejmě nejtěžším protivníkem, ale nebezpečné bude i brněnské Tango, které nás dost potrápilo v semifinále letošního play off a podcenit nemůžeme ani zbývající dva soupeře,“ uvažuje Jaroslav Bartušek.

Dvojzápasy s mistry

Další fázi herních prověrek zvolil úřadující mistr ligy netradiční, formou dvojzápasů s mistry Maďarska a Slovinska. Chrudimským fanouškům se poprvé představí při duelech s maďarským FC Eto Györ, který si v Chrudimi již zahrál při loňském ročníku UEFA Futsal Cupu a kladl mužstvu Era–Packu značný odpor. Tentokrát se oba soupeři utkají ve čtvrtek 25. srpna a o den později (vždy od 19 hodin) v místní sportovní hale.

O další týden později, v pátek 2. a v sobotu 3. září, sehraje chrudimský celek další dva zápasy s kvalitním zahraničním soupeřem na půdě slovinského šampiona FC Litija.

Týden před zahájením nové sezony čeká na Era–Pack generálka, soupeř je však zatím v jednání.

A v pátek 16. září již přijede do Chrudimě k prvnímu mistrovskému utkání nového ročníku Chance futsalové ligy ambiciozní soupeř, Benago Zruč nad Sázavou, pravděpodobně i s chrudimským odchovancem Janem Lištvánem.