Futsalisté Benaga se těšili do finále, ale postup se minimálně o jeden zápas odkládá. V nedělním třetím, opět velice napínavém a atraktivním, semifinálovém zápase vyhrálo brněnské Tango na palubovce Zruče nad Sázavou 5:4 po prodloužení.

FC Benago Zruč n. S. – FC Tango Brno 4:5 pp. (2:0, 1:3 – 1:2)

Taktická bitva začala šancí domácího Holečka ve 3. minutě, ale jeho ránu Zrzavý vyrazil. Pak začalo brněnské držení balonu a vysoký presink. Ve 12. minutě váhal s odkopem Lištván, balonu uzmul Seidler, jenže z blízka nastřelil jen Kudrnu. Na druhé straně nepropálil hradbu těl Drahovský. V 19. minutě se potvrdilo nepsané pravidlo „nedáš – dostaneš": Belej z nepřímého volného kopu nastřelil břevno, naopak na druhé straně našel z trestného kopu skulinu v brněnské zdi Rodek – 1:0. Druhou ránu Tangu zasadil tři vteřiny před koncem první půle Amrani, který zužitkoval individuální akci Drahovského – 2:0.

O moc lépe vstoupilo Brno do půle druhé: Seidler v akci 3 na 2 přihrál Belejovi, který snížil na 1:2. O dvě minuty později mělo Benago šanci při závaru před brněnskou bránou, ale gól z toho nepadl. Ve 27. minutě už bylo srovnáno na 2:2! Chybu Altoumiho zužitkoval svým druhým gólem v zápase Belej. Ve 31. minutě měly oba týmy už pět faulů a trestný kop si postavil Kovács, který tvrdou ranou nastřelil spojnici tyčí zručské brány. Zápas v těchto chvílích nabíral na obrátkách.

Ve 33. minutě se ocitl sám před Kudrnou Rick po nástřelu Seidlera, ale balon se od jeho nohy odrazil mimo bránu. Stejně si vedl Jan Havel, který pro změnu bránu Zruče v tutovce překopl. Do třetice už to Tangu vyšlo: Seidler se uvolnil po levé straně a předložil míč skórujícímu Havlovi – 2:3. Dvě minuty před koncem začalo Benago hrát power play. Že je Benago mistrem na góly v posledních vteřinách, ukázalo i tentokrát. 30 vteřin před koncem našel krásným pasem Amrani Rodka a ten z první trefil odkrytou bránu Tanga – 3:3. Zápas šel do prodloužení.

V něm ve 3. minutě ukořistil balon Rick a poslal míč pod „víko" zručské brány – 3:4. Pár vteřin před koncem prvního prodloužení dalo Tango druhou branku. Belej zavezl balon a předložil ho Seidlerovi před prázdnou bránu – 3:5. Jenže na začátku druhé části nastaveného času snížil při power play Altoumi, který stál na zadní tyči a čekal na přihrávku Amraniho – 4:5. Vzápětí kopal po 6. faulu Ricka „desítku" Rodek, jenže Zrzavý ho vychytal. Minutu a půl před koncem zápasu fauloval také Holeček, ale ani Belej pokutový neproměnil. Střílel vedle. Dvacet vteřin před koncem ještě zahrával penaltu brněnský Kovács, jenže střílel úplně stejně jako Belej. Tango tak udrželo vedení 5:4 a snížilo sérii na 1:2.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Beni Simitči se rychle oklepal z porážky a mluvil optimisticky: „Stále máme k dobru jeden zápas. Hrajeme se silným soupeřem, který umí zápas otočit, ale my jsme mu pět gólů darovali po strašných chybách v naší obraně. O to více mě dnešní porážka mrzí. Nezdvojovali jsme hráče, byli jsme nedůrazní ve finálních soubojích a to hrálo roli. Sami jsme se připravili o jasnou výhru. V poločase jsme vedli 2:0, co víc si přát? Říkal jsem klukům, ať nedostaneme rychlý gól a my jim ho hned darujeme. Totéž druhý a třetí gól. Někteří kluci už byli hlavami ve finále, na což jsem je také upozorňoval."

„Vyhráli jsme a vracíme sérii do Brna," usmíval se brněnský trenér Marian Berky po zápase ve Zruči. „Zápas měl dobrý průběh i pro diváky. Napětí bylo až dokonce a my jsme byli šťastnějším týmem," říkal.

A kde hledal Berky nejdůležitější moment zápasu? „Nejdůležitější moment utkání vidím v tom, že jsme na začátku prodloužení dali z rychlého přečíslení na 4:3. Pro nás to byla hodně velká psychická vzpruha," přemýšlel brněnský trenér.

Statistiky

Branky a nahrávky: 19. Rodek, 20. Amrani (Drahovský), 40. Rodek (Amrani), 47. Altoumi (Amrani) – 22. Belej (Seidler), 27. Belej, 34. Jan Havel (Seidler), 43. Rick, 45. Seidler (Belej). Rozhodčí: Hofmann – Lasch. ŽK: Amrani, Holeček - Záruba, Seidler, Belej, Brůna. Diváci: 235. Benago Zruč: Kudrna – Rodek, Lištván, Brahimi, Váňa – Holeček, Amrani, Drahovský, Altoumi, A. Simitči, Veselý. (M. Mareš) Trenér Beni Simitči. Tango Brno: Zrzavý – Rick, Kovács, Belej, Seidler – Chadzidis, Svoboda, Brůna, Buršík, Záruba, Havel. (Kubíček) Trenér Marian Berky.