Domácí tým je na 2. místě tabulky s 18 body, ale má zápas na Helasu Brno odložen kvůli utkáním UEFA Futsal Cupu. Severočeši jsou na 4. příčce s 15 body.

„Tepličtí se netají smělými plány, že nás chtějí sesadit z ligového trůnu. A dělají pro to hodně. Fungují na profesionální bázi, mají ruského trenéra a většinu hráčů v kádru tvoří kvalitní cizinci,“ předesílá trenér Era–Packu Ota Stejskal. „Kdo viděl televizní přenos velmi zajímavého zápasu Teplic se Slávií (4:1), tak bude chtít jistě poznat tento tým i naživo při dnešním utkání v Chrudimi,“ věří Stejskal v početnou návštěvu a výbornou atmosféru zápasu.

„Budeme si muset dát pozor na jejich nejproduktivnějšího hráče Brazilce Graciana, ale kvalitních futsalistů mají opravdu dost. Vždyť přilákali i kapitána české reprezentace Dlouhého,“ ocenil chrudimský trenér kvalitu soupeře.

Při pohledu do vlastních řad dělá Stejskalovi radost fakt, že se týmu vyprázdnila marodka. „To je pochopitelně potěšitelné, na druhou stranu budu mít těžkou roli při výběru optimální sestavy, vzhledem k našemu širokému kvalitnímu kádru.“

A ví už aspoň jestli bude hrát brazilské trio opět spolu jako v derby na Torfu Pardubice? „Brazilci se dostávají do pohody, ale variant jejich využití je více, ještě nejsem rozhodnut.“