V semifinále došlo k velmi zajímavému měření sil mezi futsalovým mistrem a druholigovými fotbalisty FK Pardubice. Chrudimští podle očekávání zvítězili 5:2 (1:0), ale nečekalo je nic lehkého. Zápas měl velmi dobrou úroveň a předčil všechna očekávání. Na palubovce se odehrával velký boj, který se nehrál v rukavičkách, hráči si nedarovali ani metr palubovky zadarmo, ale hrálo se čistě a fotbalisté se dokázali přizpůsobit futsalovým pravidlům. Navíc ve svém týmu měli několik hráčů, kteří si vyzkoušeli futsal v soutěžích U-16 a U-18. Era-Pack se hodně nadřel, aby vyhrál 1:0 poločas, což zařídila tvrdá střela M. Mareše, která jako jediná překonala výborného pardubického brankáře Čihaře. Po změně stran napětí v hale ještě stouplo, když Hundák dokázal ve 25. minutě vyrovnat. Poté ale vytáhli domácí několik krásných futsalových akcí a strhli vedení na svou stranu, Era-Pack navýšil náskok brankami Brazilců Douglase, Maxe, Cacaua a Dentinha až na 5:1, ale stále šlo o velmi dramatický souboj. Skóre utkání uzavřel pardubický Kudrna, který po průniku středem hřiště upravil na konečných 5:2.

„Nadšení fanoušci byli s utkáním spokojení, výjimečnost souboje futsal versus fotbal potvrdila i přítomnost štábu České televize, který zde točil reportáž. Na TV obrazovkách bude k vidění v úterý v pořadu Time out," uvedl Radek Klier, vedoucí české futsalové reprezentace a tiskový mluvčí FK Pardubice.

V druhém semifinále došlo k překvapení, když Nejzbach Vysoké Mýto podlehl slovenskému týmu sTC Púchov 4:5 po prodloužení. Nejzbach sice v poslední vteřině základní hrací doby srovnal na 3:3, ale v prodloužení měl více štěstí soupeř.

Ve finále tým Era-Packu přehrál sTC Púchov 8:2 (5:1). O góly se rozdělili Rešetár a R. Mareš 2, Max, Koudelka, Douglas a Oliva. Utkání měli vítězové pod kontrolou, bojovného soupeře předčili hlavně kombinačně i střelecky.

V utkání o 3. místo vyhrál Nejzbach Vysoké Mýto nad FK Pardubice 6:4 (2:2).

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „Turnaj Mitropa Cup byl pro nás tečkou za další úspěšnou sezonou. Mile mě překvapil duel s fotbalisty Pardubic, kteří podali velmi dobrý výkon a měli jsme hodně práce, abychom je přehráli. Finále už bylo jednoznačnější, soupeři jsme toho příliš nedovolili. Tímto bych chtěl ještě poděkovat našim fanouškům za jejich podporu, popřál jim pohodové vánoční svátky a těším se, že společně půjdeme za dalšími futsalovými úspěchy."