Vizitka hvězdy

RICARDO CAMARA SOBRAL
„CACAU“

Datum narození: 13. dubna 1971
Země: Brazílie
Pozice: obránce
Výška: 167 cm
Hmotnost: 65 kg

Hráčská kariéra:
do r. 2001 Vasco da Gama Rio de Janeiro (Br.)
2001-2002 Tio Sam/Gym Center (Br.)
2002-2003 Malwee Futsal (Br.)
2003-2004 Spartak Moskva (Rus.)
2004-2009 Kairat Alma-Ata (Kaz.)
od 2009 ERA-PACK Chrudim

Startů v reprezentaci: 2 zápasy
Gólů v reprezentaci: 1 gól

Ještě v předminulé sezoně se v dresu kazašského mistra Kairatu Almaty stal katem chrudimských futsalistů ve čtvrtfinále UEFA Futsal Cupu, když gólem v závěru utkání rozhodl o postupu Kazachů. V nadcházejícím ročníku evropského futsalového poháru už bude hájit chrudimské barvy. Řeč je o futsalistovi jménem Ricardo Camara Sobral, který je ale široké futsalové veřejnosti a fanouškům znám jako Cacau.Sedmatřicetiletý rodák z Brazílie by měl v kádru českého mistra působit minimálně následující sezonu.

Pro české futsalové fanoušky tak není tenhle sympatický Brazilec neznámý. Era–Pack se s ním střetl nejen v již zmiňovaném předloňském čtvrtfinále, které pořádal na domácí půdě, ale i v loňském ročníku. I tehdy to byla mimo jiné porážka s Kairatem, která rozhodla o nepostupu českých mistrů do další fáze UEFA Futsal Cupu. Kairat Almaty potom s Cacauem v čele vybojoval v poháru senzační třetí místo.

Nakoukl i do reprezentace

Cacau je nejen velkým lákadlem pro fanoušky, ale díky svým zkušenostem na mezinárodním poli by mohl konečně pomoci Era–Packu k vytouženému postupu do semifinále této prestižní evropské klubové soutěže. Na svém kontě má mistrovský titul z brazilské ligy s týmem Vasco da Gama. Stihl také angažmá ve slavném brazilském týmu Malwee Futsal, vydobyl si i pozvánku do brazilské reprezentace, kde se dokonce zapsal v utkání s Ukrajinou mezi střelce. Poté jeho kroky směřovaly do Evropy, konkrétně do ruského Spartaku Moskva, odkud v roce 2004 přestoupil do Kairatu, kde působil až do svého přestupu do Era–Packu.

Ještě v předminulé sezoně se v dresu kazašského mistra Kairatu Almaty stal katem chrudimských futsalistů ve čtvrtfinále UEFA Futsal Cupu, když gólem v závěru utkání rozhodl o postupu Kazachů.

V nadcházejícím ročníku evropského futsalového poháru už bude hájit chrudimské barvy. Řeč je o futsalistovi jménem Ricardo Camara Sobral, který je ale široké futsalové veřejnosti a fanouškům znám jako Cacau.

Tak trochu ve stínu známé futsalové tváře zůstává další posila mistrovského celku, kterou Era–Pack opět ulovil v „zahraničních vodách“. Je jím Max Weber Prates Goncalves Ribeiro z klubu Sao Lucas.

Přestupová bomba vyvolala samozřejmě bouři nadšení především u fanoušků Era–Packu Chrudim, kteří patří mezi nejlepší v lize. „Myslím, že jedním slovem za 'fans' můžu poděkovat vedení za to, co dokázalo uskutečnit za přestupy,“ pochvaluje si v diskuzním fóru na oficiálních stránkách klubu fanoušek s přezdívkou „Šaman“. „Kluci 'vopálený' vás sfouknou jak svíčku. Hlavně Cacau musí odčinit naši porážku v chrudimské Elite round, kterou zavinil,“ přidává se fanoušek pod pseudonymem „Pobo“. Oficiální představení obou cizinců v červenobílém dresu proběhne na tiskové konferenci, kterou klub připravil na úterý 28. července.

Greenball Cup i letos

Obě posily se mají do přípravy českého mistra zapojit hned po svém příletu – Cacau v neděli a Max v pondělí. Era–Pack začal s trénováním na nový ročník zhruba před týdnem, v nadcházejícím týdnu jsou na plánu fyzické testy. Ty absolvují svěřenci trenéra Oty Stejskala v úterý na stadionu AFK Chrudim pod dohledem kondičního trenéra Miroslava Noska. O den později se mužstvo odebere na soustředění na Seč.

První přípravné utkání proti nováčkovi I. futsalové ligy týmu Bohemians 1905 je na programu v úterý 4. srpna. O dva dny později začne v teplické sportovní hale tradiční kvalitně obsazený letní mezinárodní turnaj Greenball Cup. Chrudimští ho zahájí proti ukrajinskému Šachťaru Doněck. Přípravu Era–Packu zakončí Turnaj Victory Makro Cup ve slovenské Trnavě.

Pak už čeká na obhájce titulu start I. futsalové ligy. V pátek 28. srpna přivítají na domácí půdě od 20 hodin tým Mělníku.

Letní příprava Era–Packu

Úterý 4. srpna 2009
20:30 ERA-PACK Chrudim - Bohemians 1905 (SH H. Městec)

Čtvrtek 6. srpna 2009
16:00 Šachtar Doněck - ERA-PACK Chrudim (SH Teplice) - GreenBall Cup ( další utkání turnaje: 18:00 Balticflora Teplice - Taim Lvov)

Pátek 7. srpna 2009

20:00 Sibirjak Novosibirsk - ERA-PACK Chrudim (SH Teplice) - GreenBall Cup (další utkání turnaje: 18:00 Balticflora Teplice - MFK Tjumeň)

Sobota 8. srpna 2009
14:00 Nowa Katovice - ERA-PACK Chrudim (SH Teplice) - GreenBall Cup (další utkání turnaje: 16:00 Balticflora Teplice - Slov-Matic Bratislava)

Pátek 14. srpna 2009
20:00 ERA-PACK Chrudim - Makroteam Žilina (SH Sokol Chrudim)

Úterý 18. srpna 2009

20:30 ERA-PACK Chrudim - Program Dubnica (SH H. Městec)

Sobota 22. srpna 2009

Turnaj Victory Makro Cup (Trnava) - účast: ERA-PACK Chrudim, Slavia Praha, Tango Brno