Sedminásobný futsalový mistr ligy EraPack Chrudim se popáté v řadě kvalifikoval do fáze Elite round UEFA Futsal Cupu a od zítřka se v B skupině hrané v Barceloně pokusí o splnění svého dlouholetého snu: probojovat se mezi čtyři nejlepší evropské klubové celky.

Dosud nejblíže k postupu do Final four měli chrudimští futsalisté v roce 2007, kdy je v rozhodujícím utkání proti Kairatu Almaty od něho dělily přesně čtyři minuty, než inkasovali gól od Brazilce Cacaua, shodou okolností jejich současného hrajícího trenéra. „Chtěl bych tento dluh EraPacku vrátit a pomoci mu dosáhnout postupového cíle,“ tvrdí Cacau, ale nejen jemu je jasné, že Chrudimáky čeká na Pyrenejském poloostrově tvrdá prověrka.

„Největším favoritem bude domácí FC Barcelona, která má nejenom velmi kvalitní hráčský kádr, ale hlavně výhodu svého bouřlivého domácího prostředí,“ předpokládá brazilský světoběžník, který tamní prostředí dobře zná ze svého působení ve španělské lize. „Pokud se týká zbývajících dvou soupeřů, tak nejvýše nasazeným týmem je ázerbájdžánský mistr Araz Naxcivan s řadou výborných brazilských hráčů, a také jejich trenérem je můj zkušený krajan. Nizozemský Eindhoven by měl být zhruba na úrovni belgického Chatelineau, se kterým jsme smolně prohráli v základní skupině v polském městě Pniewy. Podobně jako Belgičané spoléhá na arabské hráče s velmi dobrou techniku, ale rezervy mají ve fyzické kondici,“ odtajňuje trenér Cacau protivníky, které jeho tým čekají na turnaji v katalánské metropoli.

Bohužel, v nejméně vhodnou dobu se v kádru EraPacku objevily zdravotní komplikace. Z turnaje Grand Prix v Brazílii si přivezl zlomeninu zánártní kůstky Rešetár, zranění postihla Paulinha a Nerise. „Alespoň, že se stihl uzdravit po operaci kolena Douglas a již naznačil zlepšení formy ve dvou ligových zápasech,“ ulevil si trenér Jaroslav Bartušek, ale zbraně předem neskládá. „Když podáme podobně zodpovědné výkony jako loni na Elite round v Lisabonu, kde jsme remizovali s pozdějším vítězem domácím Sportingem, smolně prohráli se španělskou Murcií a zdolali rumunského mistra, tak můžeme překvapit,“ říká Bartušek. I on vidí jednoznačného favorita v domácí Barceloně.

A právě se španělským mistrem Chrudimští vstoupí již zítra do turnaje. A managementu klubu se podařil husarský kousek, když zajistil vysílání přímého přenosu na programu ČT4 Sport od 20.45 hodin. Dodejme ještě, že na španělského šampiona narazí EraPack v UEFA Futsal Cupu potřetí za sebou. V roce 2009 v pardubické ČEZ Areně podlehl Interviú Madrid 1:5, loni již zmíněné Murcii 1:3. Bude klesající výkonnostní rozdíl nyní pokračovat?

Program turnaje

17. 11. 18:30 Araz Naxcivan CF Eindhoven. 20:45 FC Barcelona FK EraPack Chrudim (vysílá ČT4).

18. 11. 18:45 FK EraPack Chrudim Araz Naxcivan. 21:00 FC Barcelona CF Eindhoven.

20. 11. 17:00 Araz Naxcivan FC Barcelona. 19:15 CF Eindhoven FK EraPack Chrudim