Jenže místo páteční oslavy doma prohrál 4:5 a bude muset v úterý jet ke čtvrtému klání na teplická Stínadla. A pokud by je tam domácí ,,vlci“ opět „sťali“, musel by rozhodnout podobně jako loni v sérii stejných soupeřů až pátý zápas (tento pátek v Chrudimi).

Ale nepředbíhejme a vraťme se ještě ke třetímu dramatickému duelu. Tepličtí v něm podali nejlepší výkon sezony ve vzájemných utkáních obou soupeřů a naznačili, že ještě zdaleka nehodili flintu do žita. „Ani jsme příliš neměnili taktiku, ale tentokrát jsme dokázali proměnit více šancí. Věřím, že se nám doma bude dařit podobně a ještě se do Chrudimě vrátíme na páté finále,“ konstatoval po utkání teplický trenér Andrej Komarov. Ten nechtěně pobavil publikum, když jej u lavičky srazil padající Dentinho a oba na chvilku vytvořili nefalšovaný dvousedadlový bob.

Že by se chtěli chrudimští futsalisté nervovat až do pátého zápasu, to pro ně nepřichází v úvahu. „Musíme si páteční nevydařený zápas důkladně rozebrat a v Teplicích budeme chtít hrát na výhru,“ slibuje trenér Jaroslav Bartušek. A nebylo by lepší slavit titul před domácím publikem? „Pokud to půjde, tak chceme uspět již ve čtvrtém finále. Venku jsme už mistrovské tituly také slavili a radost byla rovněž velká. Nechávat něco vědomě až na pátý zápas, by bylo moc riskantní. Na obou stranách by určitě plály emoce, je otázka, jak by vypjatý duel zvládli rozhodčí, a mohla by rozhodnout třeba jediná chyba,“ je Bartuškovi jasné.

Zajímavé bude, jak se oba týmy vyrovnají se ztrátou důležitých mužů, kteří viděli v pátek červenou kartu a mají tedy automaticky stop na jeden zápas. Na straně Teplic se to týká brankáře Thiaga, kterého ovšem po vyloučení v Chrudimi nahradil Kalina a přes tři inkasované góly svůj tým podržel. To Era–Packu výrazněji chyběl hrající trenér Cacau, zejména při power play, kdy hraje v poli na postu brankáře, ale také na lavičce, kde má na tým značný motivační vliv. Nepříjemné pro Era–Pack také je, že se do sestavy Balticflory vrací kanonýr Guilherme, jenž ve třetím finále stál kvůli žlutým kartám.
Úterní utkání z Teplic vysílá přímým přenosem televizní kanál ČT4.