Dlouho očekávaný start nejvyšší soutěže, která nese letos název Chance Futsal ligy, již pomalu klepe na dveře. A hned v úvodním kole zítra od 20 hodin změří síly dva z favoritů.

Již sedminásobný mistr republiky ERAPACK Chrudim se utká s Benagem Zruč nad Sázavou. Ten v minulé sezoně vypadl v semifinále play off s Balticflorou Teplice, ale v nadcházející sezoně má šéf klubu Beni Simitči vyšší cíle. Tepličtí totiž v létě dost oslabily hráčský kádr, zatímco Benago ztrátu své kolumbijské opory Angellota dokázalo vykompenzovat příchodem několika kvalitních hráčů. Do Zruče přišli dva jeho krajané Camilo Gomez a Jorge Cuervo, Srb Djordje Jovanovič z Ekonomacu Kragujevac a z kosovského klubu FK Besa Peja Dani Anaj a Angličan Rexha. Z českých futsalistů ulovilo Benago české reprezentanty z Vysokého Mýta Pavla Novotného a Jana Lištvána. Pro něj to bude jistě prestižní utkání, protože je odchovancem ERAPACKu.

Rozhovor s brankářem Era-Packu Tomášem Mellerem najdete zde.

Nemusí tedy být daleko od pravdy tvrzení, že tento úvodní ligový zápas bude jakousi generálkou na případné finále play off, do kterého, doufejme, se obhájce mistrovského titulu probojuje.

Oproti jiným sezonám nastalo v týmu ERAPACKu dost změn. Do Benfiky Lisabon odešel nejlepší ligový střelec Dentinho, do Torfu Pardubice zamířili mají namířeno Mikan a Kroulík. Z tohoto klubu se naopak vrací z hostování Matěj Slováček, z Tanga Brno Michal Mareš mladší a z Teplic Brazilec Paulinho. Po operaci kolena teprve rehabilituje jeho krajan Douglas, který už v Chrudimi v minulé sezoně úspěšně působil.

Kvůli fanouškům

Klid nebyl ani v zákulisí chrudimského klubu. Dlouho se uvažovalo o možnosti, že by se mohl přesunout do jiného působiště. Po řadě jednání a příslibu radnice města, že se zlepší vzájemná spolupráce, nakonec prvoligový futsal v Chrudimi zůstává. „Rozhodujícím faktorem pro to, abychom zůstali, jsou chrudimští fanoušci, kteří nám dlouhá léta vyjadřují maximální podporu. Věřím, že tomu tak bude i nadále,“ konstatoval prezident klubu František Tichý.

První možnost projevit vděk za toto klíčové rozhodnutí klubu budou mít chrudimští sportovní příznivci tedy již zítra. Souboj dvou špičkových týmů Chance Futsal ligy by si neměli rozhodně nechat ujít!

Dodejme jenom, že v roli rozhodčích se představí Henych, Melničuk a O. Černý, delegátem svazu byl určen Starý.

Ceny vstupenek a permanentek pro nový ročník 2011/2012

Další prvoligový ročník se blíží mílovými kroky, a tak přinášíme informaci o ceně vstupenek a permanentek pro nový ročník 2011/2012, kdy se nejvyšší soutěž bude jmenovat CHANCE FUTSAL LIGA.

Ceny vstupenek pro letošní rok zůstávají na stejné cenové hladině jako v loňské sezoně.
Základní část: muži 40 Kč, ženy a důchodci 20 Kč, držitelé průkazu ZTP, ZTPP a děti do 130 cm výšky mají vstupné zdarma.
Play-off: muži 50 Kč, ženy a důchodci 25 Kč, držitelé průkazu ZTP, ZTPP a děti do 130 cm výšky mají vstupné zdarma.

Ceny permanentek: muži 520 Kč, ženy a důchodci 260 Kč, držitelé průkazu ZTP, ZTPP a děti do 130 cm výšky mají vstupné zdarma.

Permanentka bude platit na jedenáct domácích utkání v základní části, na všechny domácí zápasy play-off. Dále na utkání v Poháru FAČR, turnaje MITROPA CUP a UEFA Futsal Cup (pokud ERA-PACK získá pořadatelství).Každý, kdo si koupí permanentku, dostane rezervované místo v hale, dle čísla permanentky. Dále dostane vlaječku klubu a plakát MISTR Jetbull futsal ligy.Permanentní vstupenky na sezonu 2011/2012 jsou o v prodeji v Informačním centru Chrudim. Zde si můžete vstupenky zakoupit v pracovní dny v průběhu celé otevírací doby, a to až do 16. září. Zájemci si svoji permanentku také mohou zakoupit na pokladně před prvním domácím duelem s Benagem Zruč nad Sázavou v pátek 16. září.