Bohemians 1905 – FK Era-Pack Chrudim 6:5 (4:1, 4:4, 5:5) po penaltovém rozstřelu

Branky: 3. Vodecký (Koudelka), 10. Koudelka (Kopecký), 16. Vodecký, 19. Junek (Vodecký), 42. Kopecký, 50. Dlouhý – 9. Rešetár (Douglas), 21. Rešetár (M. Mareš), 23. Rešetár (M. Mareš), 28. Rešetár (Douglas), 44. Cacau (R. Mareš). Bohemians 1905: Vozár, J. Bellada – Kopecký, Vodecký, Koudelka, Štverák – Novotný, Junek, Stejskal, Pleyer – Zapletal, Dlouhý. ERA-PACK: Meller, Žďánský – M. Mareš, R. Mareš, Max, Slováček, Douglas, Cacau, Vladyka, Rešetár – Bouška, Popelka.

Klokani vstoupili do zápasu mnohem aktivněji než v prvním duelu a již ve 3. minutě Vodecký střelou z úhlu překonal Mellera – 1:0. V 9. minutě začal brankostroj Rešetára, který podobně trefou „jesličkami" prostřelil Vozára – 1:1. Už o minutu později však rozehrál Kopecký roh, na jeho přihrávku si naběhl Koudelka a domácí opět vedli – 2:1. Hrající trenér Cacau poté sáhl po power play, ale tentokrát ji jeho tým nezvládl, naopak při ní dvakrát inkasoval. V 16. minutě totiž Vodecký a za tři minuty Junek dokázali využít chybnou rozehrávku a přes celé hřiště skórovali do opuštěné chrudimské svatyně.

Po změně stran se Era-Pack opět vrhl do útoku a tentokrát mu vycházela power play jako z partesu, když Rešetár po spolupráci s M. Marešem jako přes kopírák zkorigoval až na 4:3. Zanedlouho musel jít předčasně pod sprchy domácí Vodecký po druhé ŽK, ale dvouminutovou přesilovku Východočeši nevyužili. Krátce poté však při opětovné power play Rešetár svou čtvrtou trefou srovnal na 4:4. Do konce normální hrací doby už Douglas trefil jenom tyč, a tak se muselo prodlužovat.

Do prodloužení lépe vstoupili Bohemians. Hrdina zápasu Rešetár podle sudích nedovolené bránil brankáři Vozárovi ve výkopu a Kopecký z prodloužené penalty upravil na 5:4. Zanedlouho měl totožnou šanci na druhé straně Douglas, ale netrefil bránu. Naštěstí Cacau o minutu později vyrovnal na 5:5 a nevídané drama dospělo až k penaltové loterii. V penaltovém rozstřelu hráči s přehledem skórovali Max, Douglas, Bouška, Cacau – respektive Kopecký, Junek, Koudelka a Novotný. Na úvod páté série však neuspěl jindy neomylný exekutor Michal Mareš a následně veterán Dlouhý, který do hry předtím nezasáhl, rozhodl o vítězství svého týmu.

Stav je tedy 1:1 na zápasy a v pondělí 21. května (v 18 hodin) se série přesune do Chrudimi. Již teď je ale jasné, že finále se protáhne minimálně na čtyři utkání, to čtvrté je na programu ve středu 23. května znovu od 19:00 hodin v pražské hale. A pokud by ani potom nebylo rozhodnuto, muselo by mistrovskou tajenku rozluštit až páté finále, které by se hrálo v neděli 27. května od 19 hodin v Chrudimi. I tyto souboje bude v přímém přenosu vysílat televizní kanál ČT4.

Jaroslav Bartušek, trenér Chrudimě: „Nezaujatého diváka musel zápas svojí dramatičností strhnout. Pro nás je hodnocení méně radotné. Zápas jsme nezačali dobře a soupeř dokázal využít naše dvě zaváhání. Následně jsme hráli power play bez nápadů a naopak při ní dvakrát inkasovali. Po změně stran jsme trochu změnili způsob hry bez brankáře a podařilo se nám z ní třikrát skórovat. V prodloužení si myslím, že byl sporně posouzen souboj Rešetára s brankářem, po kterém šli domácí opět do vedení z prodloužené penalty. Sice se nám podařilo znovu vyrovnat, ale v penaltovém rozstřelu to je vždy hlavně o štěstí, které nám tentokrát nepřálo. V pondělním třetím utkání si samozřejmě budeme chtít vybojovat mečbol, abychom dostali soupeře opět pod psychický tlak, a následně lépe zvládnout druhý zápas v jeho hale."