Poslední zápas futsalové ligy se odehrál 9. října loňského roku, od té doby mohli fanoušci sledovat jen barážové zápasy s Chorvatskem a postupové předkolo Chrudimi v Lize mistrů, oba zápasy šly přes mezinárodní výjimku. Nyní se na svůj start těší i ostatní ligová mužstva, bude to však za přísných a přesně stanovených podmínek. Co vše se tedy musí dodržet?

Kluby se neobejdou bez povinnosti PCR testů (v případě plných kapacit stačí i antigenní test), provedených ne déle než 48 hodin před utkáním. Bude se tak stávat, že mužstva odehrají dva zápasy v rozmezí dvou nebo tří dnů. Testy se budou týkat všech hráčů a členů realizačních týmů. Vzhledem k současné situaci je jasné, že se bude hrát zcela bez přítomnosti fanoušků, v hale může být v jednu chvíli kompletně maximálně sto přítomných osob.

Tato parta se chystá na další zápas Ligy mistrů. Hrát se bude v půlce ledna a znovu doma.
V dalším kole Ligy mistrů vyzve Chrudim lucemburské FC Differdange 03

Měření teploty u vstupu či vyplnění prohlášení o bezinfekčnosti je pochopitelně samozřejmostí. Pro drtivou většinu klubů budou následující opatření nová, futsalisté Chrudimi si je již vyzkoušeli při prosincovém předkole Ligy mistrů. A tato nejprestižnější klubová soutěž zasáhne do chrudimského programu i v měsíci lednu.

V sobotu 16. ledna od 19 hodin vyzvou chrudimští futsalisté lucemburského šampiona Differdange 03, případné vítězství by znamenalo postup mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy. A do utkání Chrudimští půjdou rozehraní, týden před tím tedy v pátek 8. ledna je totiž čeká na domácím hřišti ligový souboj se zajímavým nováčkem - Žabinskými Vlky Brno. Začátek zápasu je naplánován na 20 hodin. Samotná liga startuje ještě o tři dny dříve soubojem Slavie s Helasem.