Era–Pack zdolal stále se lepšící Benago, když se střelecky blýskl nezničitelný kanonýr Radek Mikan, Nejzbach, jenž zabrousil do sestupových vod, dokázal urvat tři body proti silným „klokanům“, ačkoliv ve druhé půli prohrával už 1:3. Pardubický Torf zápas s Jistebníkem hraje až 5. ledna.

Era-Pack Chrudim – Benago Zruč n. S. 4:1 (3:0).

Branky: 11., 19. a 22. Mikan, 7. Max – 34. Filinger. Era–Pack: Meller (21. Ždánský) – M. Mareš, R. Mareš, Mikan, Max – Cacau, Popelka, Vladyka, Rešetár.

Čtrnácté kolo Jetbull Futsal ligy nabídlo šlágr v podobě zápasu lídra tabulky a obhájce mistrovského titulu Era–Packu Chrudim s Benagem Zruč nad Sázavou, který je v tabulce třetí a postupně se zlepšuje. Potvrdil to i na chrudimské palubovce, kde dal zapomenout na domácí porážku 2:9 a prohrál mnohem přijatelněji, pouze o tři góly.

K vidění byl velmi kvalitní futsal, výborné výkony brankářů i lahůdkové góly, které na domácí straně režírovali bratři Marešové tak, že střelcům stačilo “jenom“ nastavit nohu před více či méně opuštěnou svatyní soupeře. Poprvé se tak mohl radovat v 7. minutě Brazilec Max a pak převzal střeleckou štafetu kanonýr Radek Mikan.

Ten nejprve v 11. minutě trefou na 2:0 vstřelil stý gól svého týmu v letošním ligovém ročníku, v 19. minutě zvýšil na 3:0 a ve 25. minutě završil svůj hattrick. Hosté si možná takovým rozdílem prohrávat nezasloužili. Zejména v prvním poločase musel brankář Meller několikrát vynaložit maximální úsilí, aby udržel čisté konto. Benago se dočkalo alespoň zaslouženě čestného úspěchu ve 34. minutě, kdy střídajícího Ždánského překvapil exreprezentant Filinger střelou ze střední vzdálenosti.

Diváci byli také zvědavi na kolumbijskou hvězdu Angellota, který si již zahrál i za výběr světa, ale v Chrudimi se neprosadil. Je to sice technik k pohledání, ovšem byl pozorně střežen a své dvě větší šance neproměnil.

Diváky neúnavně burcoval skalní fanda Pavel Čáslavský, až mu přeskakoval hlas při pokřiku „Dejte jim bůra!“ To se sice nesplnilo, ale nakonec mu trenér Benaga Beni Simitči nabídl alespoň limonádu, aby si nezničil hlasivky…

I v posledním ligovém zápase probíhajícího ročníku tedy úřadující mistr zvítězil (prohrál pouze kontumačně s Torfem Pardubice), ale k „zimnímu“ spánku ještě ulehnout nemůže. Příští víkend ho čeká druhý ročník turnaje Mitropa Cup, kde bude v měření sil se soupeři z Maďarska, Slovenska a Rakouska obhajovat loňské prvenství.

No a letošní tečkou bude finále Poháru ČMFS, v pondělí 20. prosince, ve kterém přivítá v repríze letošního finále play off ambiciozní Balticfloru Teplice. V atraktivním předzápase se utkají internacionálové ČR s veterány Era–Packu. Všechny uvedené zápasy se budou hrát na zimním stadionu.

Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „I když nejviditelněji se na naší výhře podepsal Radek Mikan, který dal hattrick a jeho první trefa znamenala náš stý ligový gól sezony, tak se dá říci, že to byl zápas Romana Mareše. Ten byl k neudržení, trefil tyč a nahrál na tři góly tak, že střelci stačilo nastavit nohu u odkryté branky. Čtvrtou branku zrežíroval podobně mazácky jeho bratr Michal. Benago bylo kvalitním soupeřem a zejména v první půli několikrát nebezpečně zahrozilo, ale brankář Meller potvrdil své kvality. V závěru zkoušeli hosté i power play, kterou mají výborně nacvičenou, ale nějaké komplikace jsme zodpovědnou obranou nepřipustili. Tím pro nás letos liga skončila, ale ještě nás čeká příští víkend druhý ročník turnaje Mitropa Cup, kde obhajujeme loňský primát, a finále poháru ČMFS proti Teplicím, 20. prosince.“

Nejzbach Vysoké Mýto – Bohemians 1905 5:4 (1:1).

Branky: 34. a 39. Michalec, 18. Formánek, 25. Novotný, 33. Vácha – 19. Vodecký, 23. Slunéčko, 24. Junek, 40. Pleyer. Nejzbach: L. Gerčák – Michalec, Formánek, Vácha, Novotný, Unger, Vágner, Brychta, Beneš.

Roman Páral, trenér Nejzbachu: „Ocitli jsme se na sestupovém místě, takže jsme nutně potřebovali zvítězit. Věděli jsme, že Bohemka má kvalitní mužstvo, což se v utkání potvrdilo. Tohoto vítězství si hrozně cením. Bylo to vydřené. Ve druhé půlce jsme se snažili hrát víc agresivně, ale soupeř se dostal do vedení 3:1. Nesmírnou vůlí se nám podařilo zápas otočit.