V předvečer státního svátku si futsalisté místního Era–Packu vybojovali postup do finále Poháru ČMFS, když hladce přehráli soupeře z moravské metropole.

Era–Pack Chrudim – Tango Brno 7:1 (4:0).

Branky: 4. a 29. Max, 4. a 12. Douglas, 30. z pen. a 33. Dentinho, 16. Mikan – 24. Mareš.

Era–Pack: Meller – M. Mareš, R. Mareš, Dentinho, Mikan – Max, Douglas, Cacau, Vladyka – Rešetár.

Kdo čekal dramatičtější zápletku, než byla při premiéře letošního ročníku Jetbull Futsal ligy, kdy úřadující mistr zdolal druhý tým po základní části minulé sezony 8:1, tak se nedočkal. Domácí nakonec dosáhli jenom o gól nižšího vítězství, ale byli opět blízko dvouciferné výhře, když mimo jiné Dentinho, Vladyka a R. Mareš nastřelili břevno a několik dalších šancí kryli se štěstím brněnští gólmani Kubíček respektive střídající Zrzavý. Základ hladké výhře položili ve čtvrté minutě Brazilci Max a Douglas, kteří v rozmezí pár vteřin vstřelili dva góly. Do poločasu zvýšili na rozdíl třídy opět Douglas a Mikan, kterému stačilo krůček od poloodkryté svatyně jen nastavit nohu přesné přihrávce Dentinha.

Na začátku druhého poločasu sice vstřelil čestný úspěch Brňanů Michal Mareš (jmenovec chrudimského hráče), který působil ve zdejších týmech mládeže, ale na další komplikace již domácí futsalisté nepřistoupili. Nejprve upravil na 5:1 opět Max a nakonec přidal další dva góly Dentinho, z toho jeden z penalty za sražení Vladyky. V závěru si oba týmy neúspěšně vyzkoušely power play.

Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „Zápas se nám povedl, začali jsme předvádět hru, jakou bychom chtěli praktikovat, což je příslibem před blížícím se turnajem Elite round UEFA Futsal Cupu, který nás čeká koncem listopadu v Lisabonu. V této souvislosti je také potěšitelné, že už je zdravotně v pořádku dlouhodobě nemocný reprezentant Rešetár a zkusil si zahrát druhý poločas. Pokud se týká soupeře, tak mě brněnští futsalisté trochu zklamali. Předpokládal jsem totiž po jejich posledních ligových výsledcích, že podají kvalitnější výkon. Ale každý hraje tak, jak mu protivník dovolí, a my jsme mu toho tentokrát příliš nedovolili.“

Soupeřem Era–Packu ve finále Poháru ČMFS bude vítěz utkání Slavia Praha – Balticflora Teplice.