Někteří fanoušci možná očekávali vyrovnanější průběh duelu (vždyť Bohemians 1905 v semifinále vyřadili 3:0 na zápasy druhý tým po základní části Tango Brno), ale mistr se pro Bohemku ukázal daleko tvrdším soustem.

„Chrudim je jasným favoritem finálové série, pro nás je už postup do finále malé vítězství. Era-Pack je v naší lize výkonnostně úplně někde jinde než ostatní mančafty. Myslím si, že by se neztratil ani ve špičkových evropských ligách, jako je španělská nebo italská," nesmutnil po úvodním finálovém utkání kapitán Bohemians 1905 Marek Kopecký, který do tohoto pražského týmu přešel právě z Chrudimi.

„Do zbývajících zápasů série ovšem dáme úplně všechno a snad se nám podaří uhrát příznivější výsledky, hlavně v pátečním domácím utkání," neskládá zbraně Kopecký.

Základ k hladké výhře Era-Packu položil již ve třetí minutě úvodním gólem Brazilec Max, který tak zaokrouhlil počet svých branek v letošním ligovém ročníku na úctyhodných šedesát tref. Kanonýrovi chrudimského týmu tak chybí pouze jeden gól k vyrovnání střeleckého ligového rekordu Petra Mareše z ročníku 1996/97 v barvách Havlíčkova Brodu.

Ironií osudu je, že tenkrát nejeden gól svému staršímu bratrovi připravili Roman a Michal Marešové, kteří nyní patří k oporám Era-Packu a hrají v první čtyřce právě s Maxem a Slováčkem.

„Asi budeme muset Maxovi skákat do střel, aby bráchu nepřekonal," usmíval se před prvním finálovým zápasem Michal Mareš, ale hned dodal: „Teď vážně. My chceme vyhrát každý zápas a Max je v týmu od toho, aby góly dával. Zatím mu to tam padalo, tak doufáme, že bude střílet i ve finále. My s Romanem to samozřejmě víme a vnímáme, že ten rekord drží brácha, ale i tak budeme Maxovi ty góly chystat."

A nezůstalo jenom u „chystání" gólů pro brazilského ostrostřelce. Roman Mareš vstřelil důležitý třetí gól pět vteřin před klaksonem prvního poločasu.

„Tímto gólem se zápas asi definitivně zlomil," uznal trenér Pražanů Vlastimil Bartošek. A Michal Mareš přidal hned dvě trefy do sítě Maria Vozára. Ale rozhodně ještě soupeře neodepisuje: „Vysoká výhra je sice hezká, ale v zápasech play off je jedno, jestli zvítězíte o pět či šest gólů nebo jenom o jeden. Vždycky se počítá jen bod za vítězství. Z tohoto pohledu musíme přistoupit i k druhému utkání v Praze, kde se Bohemka jistě pokusí o lepší výsledek. My ovšem chceme opět uspět a rozhodnout o obhajobě titulu již ve třetím finálovém zápase, abychom titul mohli slavit v domácím prostředí," uzavřel s přáním Michal Mareš.