Chrudim – Sumperk 11:0

Chrudimští na úvod soutěže vyhráli v Sumperku 8:0, ale celek ze severu Moravy se postupně lepšil a posunul se již na sedmé místo tabulky. Proto se podobný brankostroj tentokrát nečekal. Hráče Era-Packu ale zřejmě ispiroval přítomný Mikuláš, který každému divákovi přidal ke vstupence něco sladkého na zub, a chtěli pro změnu fanouškům rozdávat futsalovou radost. A to se jim vrchovatě podařilo.

Obě čtyřky při svém úvodním pobytu na hřišti skorovaly a pak goly přibývaly v šumperské síti geometrickou řadou. Do poločasu jich bylo sedm, jako kulí v Sarajevu.

Po přestávce míče v bráně hostů přibývaly už přece jenom pomaleji, protože domácí futsalisté hráli spíše na krásu a snažili se kombinovat jak se říká až do kuchyně. Hosté mnohdy se štěstí odvraceli, ale přece jenom se neubránili dvoucifernému přídělu.

Jubilejní desátý gol vstřelil Roman Mareš a skore uzavřel symbolicky na počet 11 Petr Vladyka, hrající se stejným číslem na dresu. V tomto utkání byl nejlepším střelcem s pěti trefami a opět dokazoval výbornou podzimní formu. Skoda, že nepřišla o kousek dřív, jinak mu nemohla nominace na MS v Brazílii uniknout.

Branky: Vladyka 5, Mikan a Rešetár 2, R. Mareš, Hauf. Era-Pack: Hlouš – Linhart, M. Kopecký, R. Mareš, Mikan – Kroulík, Sluka, Rešetár, Vladyka – Hauf, L. Kopecký.

Mistrovský celek zůstává na 2. místě tabulky o bod za pražským Eco Investmentem, ale má dva odložené zápas k dobru. První z nich odmaže hned v pondělí 8. prosince, kdy doma přivítá (metradičně ve 21 hodin) třetí tým tabulky SELP Mladá Boleslav. Zbývající odložený zápas se čtvrtým Benagem Zruč nad Sázavou by měl být sehrán podle předběžné dohody 30. prosince.