Balticflora Teplice – Era-Pack Chrudim 2:8

Zatímco v Chrudimi vyhráli domácí nad Teplicemi až po velkém boji 4:3, tak tentokrát se drama nekonalo. Velmi kvalitní duel však herně tak jednoznačný nebyl. Největší rozdíl byl v koncovce, když Východočeši v ní byli mnohem důraznější a přesnější, zatímco Balticflora měla i značnou smůlu.

Její hráči mimo jiné čtyřikrát trefili tyč nebo břevno Mellerovy svatyně. Hostům pomohl na koně vlastní gól teplického Viniho již v 5. minutě, a když do poločasu zvýšili už na čtyřbrankový rozdíl, tak při zkušenostech jejich sehranějšího kádru bylo reálné, že ve druhé půli nedovolí soupeři vážnější komplikace.

To se na hřišti také potvrdilo. Teplická „cizinecká legie“ pouze korigovala, ale více než dva góly jí pozorná obrana svěřenců trenéra Oty Stejskala nepovolila. Utkání přineslo řadu zajímavých a dramatických momentů, mimo jiné i power play obou mužstev.

Branky: 29. Gui, 39. Evandro – 10. a 39. Kopecký, 29. a 40. Vladyka, 5. Vini vlastní, 12. Mikan, 15. Rešetár, 27. Max. Teplice: Forssetto, Kalina – Evandro, Tolstov, Reinhardt, Graciano – Paulinho, Vini, Gui, Dlouhý – Hafenrichter. Chrudim: Meller – Kroulík, Mareš, Popelka, Max, Kopecký, Vladyka, Mikan, Cacau, Pica Pau, Rešetár.

Předposlední kolo základní části nejvyšší soutěže sehrají Chrudimští již ve středu 24. února od 20 hodin proti druhému týmu tabulky Tangu Brno. Právě v jihomoravské metropoli ztratil chrudimský suverénní lídr zatím jediný bod v letošním prvoligovém ročníku po remíze 3:3. Oporou Tanga je brankář Žďánský, který do Brna přišel právě z Era-Packu. I z tohoto pohledu bude nadcházející duel velmi zajímavý.