Úřadující mistr Era–Pack Chrudim přivítá v tradičním derby Nejzbach Vysoké Mýto.

Duel bude přitažlivý nejen tím, že půjde o souboj reprezentačních gólmanů – domácích Mellera a Ždánského, který byl právě s vysokomýtským Gerčákem v Brazílii, ale pikantní je i to, že v Nejzbachu hostují i odchovanci Era–Packu Formánek, Lištván, Vácha, Vágner, Beneš a také fotbalista AFK Michalec.

Představujeme soupeře: NEJZBACH VYSOKÉ MÝTO

Vysoké Mýto – Nejzbach dostal jméno podle stejnojmenného potoka, který protéká Vysokým Mýtem a v jehož blízkosti se zakladatelé klubu, mezi nimiž je celá řada současných funkcionářů, honili začátkem osmdesátých let za míčem.

Tým se věnoval nejprve sálovému fotbalu, kde působil až do roku 1995, se kterým skončil až v době, kdy se už přes nižší soutěže probojoval až do 1. futsalové ligy. V ní hned od počátku patřil k naší špičce, v roce 1996 podlehl až ve finále Poháru ČMFS Jistebníku. I další finálová vystoupení zůstávala pro Vysoké Mýto zakletá, to už se jednalo o ligovou soutěž. V sezoně 1998/99 podléhá Viktorii Žižkov, o rok později Bakovu a v sezóně 2001/02 získává třetí stříbrné medaile, když nedokázalo pokořit Jistebník. O rok později ale mohou v Nejzbachu na neúspěchy zapomenout, protože díky senzační výhře v rozhodujícím utkání na hřišti Frenštátu se mohli hráči potěšit s trofejí pro mistra ligy. Od té doby Nejzbach titul nezískal, přesto obsazuje v lize příčky, za které se nemusí stydět.

Vzájemná utkání ERA-PACKu a Vysokého Mýta, která jsou plná vzájemné rivality a bojovnosti, vždy patřila k ozdobě 1. futsalové ligy. Toto východočeské derby bude opět sledované, a to nejen z důvodu, že za ERA-PACK nastoupí dva bývalí odchovanci R. Mikan a R. Kroulík. Pravidelně dres Nejzbachu momentálně obléká řada hráčů ERA-PACKu – P. Formánek, J. Lištván, T. Vácha a J. Vágner. V letošním roce putoval do Vysokého Mýta na dvouleté hostování i Tomáš Beneš. Na přestup odešel M. Pudil.

Chrudimští budou nastupovat do utkání z prvního místa tabulky, bez ztráty bodu a s jedním zápasem k dobru. Nejzbach v posledním kole před reprezentační přestávkou senzačně vyhrál na horké půdě Balticflory Teplice a patří mu momentálně 7. místo v tabulce.

Týmové barvy: žlutá a černá, webové stránky: www.nejzbach.sf.cz

(pp)