Na pondělní tiskovou konferenci, kde chtěl klub oficiálně představit obě posily, se nakonec dostavil pouze sedmatřicetiletý Cacau. Druhý brazilský útočník byl totiž v době tiskové konference teprve na cestě letadlem do ČR.

Cacau se ještě před začátkem konference za pomoci tlumočníka učil nějaká česká slovíčka a fráze i poté byl samý úsměv. Jak o sobě sám prohlásil, má neustále dobrou náladu a patří mezi týmové šprýmaře. I proto se neobává, že by do Era–Packu měl problém zapadnout. A to i přesto, že to byl právě jeho gól, který v roce 2007 připravil Era–Pack ve vzájemném souboji s Kairatem o postup do Final Four UEFA Futsal Cupu.

„Mužstvo jsem měl možnost poprvé poznat právě při této pohárové soutěži. Líbila se mi divácká kulisa a podpora fanoušků, kterou jsem v takové míře v Kairatu nezažil. Příchod do Chrudimi beru jako výzvu. Rád bych fanouškům vynahradil právě tu zmiňovanou porážku v roce 2007 a pomohl Era–Packu k postupu mezi nejlepší čtyři futsalové kluby Evropy,“ nechal se v pondělí slyšet Cacau, který má na svém kontě mistrovský titul z brazilské ligy s týmem Vasco da Gama, angažmá ve slavném brazilském týmu Malwee Futsal nebo v ruském Spartaku Moskva, vydobyl si i pozvánku do brazilské reprezentace.

Klub však angažoval nejen brazilského futsalového mága, ale i jeho krajana Maxe. „Šlo nám o to zvýšit konkurenci ve stávajícím kádru, navíc bychom byli rádi, kdyby měl Cacau snazší zapojení do mužstva, k tomu mu další cizinec v týmu může pomoct. Proto jsme Cacau požádali o vytipování hráče, který by byl fotbalovými kvalitami podobný jeho bývalému spoluhráči z Kairatu Rafaelovi,“ vysvětlil prezident klubu František Tichý.

Cacau doporučil Era–Packu právě mladého výbušného útočníka Maxe. „Věřím, že se v Era– Packu může stát stejnou oporou, jakou se Rafael stal během svého čtyřletého působení u Kairatu,“ komentoval svou volbu.

Oba Brazilci zatím spojili své kroky s Era–Packem pro následující sezonu. Možnost víceletého angažmá, ale nevyvrací ani jedna strana. „Cacau má velké zkušenosti, které se dají využít i v další práci pro klub například na místě asistenta trenéra či manažera,“ doplňuje František Tichý.