Turnaj tak navazuje na první dva ročníky, jejichž pořadatelství se ujal ERA-PACK Chrudim a pokaždé, stejně jako před rokem ve Vídni, dokázal zvítězit. Letos se tedy opět představí na domácí půdě a věří, že v předvánočním shonu bude futsalový turnaj pro diváky zajímavou podívanou. Obzvlášť, když hned první den připravil pro všechny atraktivní duel.

V sobotu od 20 hodin totiž dojde na zajímavé utkání, které bude konfrontací mezi hráči provozujícími odlišné sportovní odvětví. Proti domácímu ERA-PACKu se totiž postaví fotbalisté druholigového FK Pardubice a podobná střetnutí bývají vždy zajímavou podívanou. Třeba i proto, že opora ERA-PACKu Lukáš Rešetár do léta oblékal dres tohoto pardubického klubu, na druhé straně je několik hráčů, kteří oblékali v minulosti dres ERA-PACKu v mládežnických kategoriích.

Dalšími dvěma týmy, které se turnaje zúčastní, a svým zápasem akci otevřou, jsou Nejzbach Vysoké Mýto a slovenský sTC Púchov. V prvním případě jde o tradičního účastníka nejvyšší soutěže a rivala chrudimského klubu, Púchov je pak ambiciózní slovenský tým, který by se v horizontu nejbližších let rád prodral na samou špici slovenského futsalu. Na sobotní semifinálová utkání (v 17:30 a 20 hodin) navážou nedělní utkání. Od 15:30 se střetnou poražené celky, od 18:00 hodin, je na programu finálový duel.

Chrudimským sportovním fanouškům se tak naskytne poslední příležitost vidět hráče ERA-PACKu v akci v tomto kalendářním roce. A pro futsalisty mistrovského klubu to bude náročné loučení. V pátek totiž nastoupí v domácí hale před televizními kamerami k finálovému utkání Poháru FAČR proti Bohemians 1905 a již o den později budou pokračovat na turnaji Mitropa Cup. Právě proto, že půjde o náročný víkend, budou potřebovat podporu fanoušků. Vstupné je 40 Kč na celý den, kromě jiného si budete moci koupit i suvenýry jak ERA-PACKu, tak i fotbalového FK Pardubice.

PROGRAM TURNAJE Mitropa Cup 2012:

sobota 15. 12.: Nejzbach Vysoké Mýto sTC Púchov (17:30), FK ERA-PACK Chrudim FK Pardubice (20),

neděle 16. 12.: utkání o 3. místo (15:30), finále (18:00).

HISTORICKÉ VÝSLEDKY turnaje Mitropa Cup:

1. ročník v Chrudimi 5. 6. 12. 2009

semifinále: FK ERA-PACK Chrudim Stella Rossa Vídeň 8:5, RCS Košice Colorspectrum Aramis Budapešť 1:4,

o 3. místo: RCS Košice Stella Rossa Vídeň 6:4,

finále: FK ERA-PACK Chrudim Colorspectrum Aramis Budapešť 8:1.

2. ročník v Chrudimi 18. 19. 12. 2010

semifinále: FK ERA-PACK Chrudim ŠK Mima Trvana 10:2, 1. FC Wiener Neustadt Üllö FC Csö-Montage Budapešť 4:6,

o 3. místo: 1. FC Wiener Neustadt ŠK Mima Trnava 4:2,

finále: FK ERA-PACK Chrudim Üllö FC Csö-Montage Budapešť 11:1.

3.ročník ve Vídni 4. 5. 2. 2012

semifinále: Stella Rossa Vídeň FK ERA-PACK Chrudim 1:6, MNK Uspinjača Záhřeb ETO FC Györ 4:3,

o 3. místo: ETO FC Györ Stella Rossa Vídeň 8:2,

finále: FK ERA-PACK Chrudim MNK Uspinjača Záhřeb 3:2.