Era-Pack Chrudim - Club Futsal Eindhoven 9:1 (3:0). Branky: 12., 13. a 34. Vladyka, 28. a 29. Slováček, 37. a 38. Dentinho, 19. R. Mareš, 39. Kopecký 35. Koseoglu. Era-Pack: Meller M. Mareš, R. Mareš, Max, Slováček Cacau, Kopecký, Vladyka, Rešetár Dentinho, Koudelka. Eindhoven: Grimmelius Merlino, Kantelberg, Saadouni, Ghannouti, Martinus, Bali, Koseoglu, Attabi, Linden.

Chrudimští futsalisté mají oproti minulé sezoně rozhodně kvalitnější kádr. Vždyť se mimo jiné vrátil Brazilec Dentinho z Benfiky Lisabon (nejlepší střelec předminulého ročníku české ligy), reprezentanti Marek Kopecký a Tomáš Koudelka z Bohemians 1905 Praha, do týmu se zkouší prosadit i další reprezentant Petr Oliva ze Slavie Praha. Od počátku utkání byla proto vidět snaha každého hráče o co nejlepší výkon, vždyť už se blíží termín uzávěrky nominace pro základní skupinu UEFA Futsal Cupu, která se hraje v Chrudimi od 4, do 7. září.

Nizozemci ovšem nevynechávali žádnou příležitost k nebezpečnému ataku a brankář Meller si rozhodně nemohl stěžovat, že by byl nezaměstnaný. Také ze strany Era-Packu byl k vidění pohledný futsal. Skóre otevřel ve 12. minutě jako správný kapitán Vladyka po samostatné akci a o minutu později využil týž hráč přihrávky Rešetára ke druhému gólu. Skóre poločasu uzavřel minutu před jeho koncem po rozehraném přímém kopu R. Mareš. Mezitím na druhé straně trefil Saadouni břevno.

Druhý poločas byl brankově ještě bohatší. Čtvrtý gól přidal ve 28. minutě Slováček, když překonal jinak dobrého gólmana Grimmeliuse prakticky od rohového praporku, a za další minutu jej překonal popáté. Půltucet gólů završil svým hattrickem Vladyka a teprve pak se mohli radovat i Nizozemci, když rozvlnil síť Koseoglu. Jenže poslední (a nejen jedno) slovo patřilo domácím. Nejprve Dentinho dvěma parádními trefami předvedl, že ze svého střeleckého umění na Pyrenejském poloostrově nic nezapomněl a v předposlední minutě ukázal něco podobného další navrátilec Kopecký.

Era-Pack Chrudim - Club Futsal Eindhoven 7:3 (3:2). Branky: 32. a 37. Max, 5. Koudelka, 18. Dentinho, 18. Slováček, 21. Oliva, 39. R. Mareš 17. a 24. Bali, 10. Attabi. Era-Pack: Žďánský M. Mareš, R. Mareš, Max, Slováček Kopecký, Koudelka, Rešetár, Oliva Dentinho, Chmelík. Eindhoven: stejná sestava jako v prvním zápase.

Nizozemci hodlali podat lepší výkon a uhrát příznivější výsledek než v pátečním utkání, ale podařilo se jim to pouze částečně. Jedním z důvodů byl i fakt, že Chrudimští zkoušeli některé další hráče a třeba Oliva s Chmelíkem si zahráli za domácí tým vůbec poprvé. V 5. minutě sice otevřel Koudelka skóre na 1:0, ale o pět minut později završil Attabi pěknou kombinaci hostů vyrovnávacím gólem. V 17. minutě šel Eindhoven dokonce poprvé a naposledy do vedení, když jeho kapitán Bali prošel přes několik protihráčů a upravil na 1:2. Během pár vteřin 18. minuty však Dentinho a Slováček otočil skóre na 3:2. Před odchodem do kabin ještě brankář Grimmelius zneškodnil Dentinhovi penaltu.

V úvodu druhé půle se Oliva dočkal své premiérové branky za Chrudim, ale ve 24. minutě Bali opět zdramatizoval vývoj utkání gólem na 4:3. Další komplikace už vítězové nepřipustili dvěma góly kanonýra Maxe a závěrečnou parádou, kdy R. Mareš zakončil výbornou kombinaci s Rešetárem pohotovou hlavičkou.

Jaroslav Bartušek, trenér Chrudimě: „Na úvod přípravy to byly dva kvalitní zápasy. V tom prvním jsme podali velmi dobrý výkon a až nečekaně vysoko zvítězili. Ve druhém dostali příležitost i někteří nováčci týmu a bylo znát, že ještě potřebují čas na sehrání se spoluhráči. I tak jsme bez větších problémů vyhráli. Další prověrkou naší formy před zápasy základní skupiny UEFA Futsal Cupu bude turnaj v Žilině koncem příštího týdne, kde obhajujeme prvenství proti Slov-Maticu Bratislava, maďarskému Raba Eto Györ a domácí Žilině."