Hosté si odvezli na Moravu pořádný debakl, ale na jejich omluvu nutno podotknout, že mají několik stabilních hráčů na marodce či vykartovaných, takže přijeli jenom se sedmi futsalisty do pole a hrál dokonce i jeden mladší dorostenec. Přesto podali bojovný výkon a nezasloužili si, aby nevstřelili ani gól, protože si vytvořili několik slibných šancí.

FK Era-Pack Chrudim – 1. FC Delta Real Šumperk 15:0 (8:0).

Branky: 9., 15., 32. a 38. Max, 4., 20. a 33. Vladyka, 13., 16. a 38. R. Mareš, 12. a 18. M. Mareš ml., 33. Popelka, 36. Rešetár, 39. Slováček. Era-Pack: Meller – Popelka, R. Mareš, Max, Slováček – Douglas, M. Mareš ml., Vladyka, Rešetár – Cacau, Bouška.

O průběhu utkání není nutné se příliš rozšiřovat. Mistrovský tým si pohrával se soupeřem jako kočka s myší a když kapitán Vladyka otevřel již ve 4. minutě skóre, bylo jenom otázkou času, na jakém čísle se brankostroj vítězů zastaví a zda se podaří brankáři Mellerovi udržet další čisté konto. Nakonec těch gólů bylo patnáct a „Mellis“ za svá záda žádný míč nepustil, i když několikrát to u jeho svatyně „hořelo“. Do poločasu vstřelili Chrudimští celkem osm branek, ale ve druhé půli si udělali dvanáctiminutovou střeleckou pauzu. Někteří diváci se už obávali, že se „desítky“ ani nedočkají, ale od 32. do 39. minuty přibylo do sítě dlouhána Hataly dalších sedm „kousků“, nezřídka po pohledných kombinacích až do „kuchyně“. Podle očekávání využil střeleckou pohodu v barvách Era-Packu Brazilec Max, který čtyřmi přesnými trefami zaokrouhlil počet svých gólů na kulatých 40 a před svým pronásledovatelem Michalem Seidlerem z Tanga Brno má v pořadí kanonýrů již pětigólový náskok.

Cacau, hrající trenér Era-Packu: „O naší výhře nebylo pochyb, ale měli jsme ji ulehčenou tím, že soupeři chybělo několik hráčů základní sestavy.“

Zdroj: Youtube