Futsalové juniorské ligy vyvrcholily v obou věkových kategoriích turnaji Final Four, které hostila moravská metropole. Zatímco nově se tvořící tým Era–Packu do 16 let se do závěrečného klání neprobojoval, tak jeho osmnáctiletí kamarádi obhajovali loňský bronz a dokonce mistrovský titul, který vybojovali před dvěma lety.

Na cestě do Final Four vyřadil Era–Pack úřadujícího mistra Tango Brno, když jej v rozhodujícím utkání chrudimského turnaje porazil 3:2. V Brně nejprve narazil na vítěze skupiny Východ Olympik Mělník a velmi smolně vypadl, když jediný gól zápasu inkasoval tři vteřiny před koncem, kdy už vše vypadalo na penaltový rozstřel. V boji o 3. místo pak Chrudimští odpověděli na vedoucí gól Jistebníku třemi brankami a obhájili tak loňský bronz.

SEMIFINÁLE: Era–Pack Chrudim – Olympik Mělník 0:1 (0:0). Klíčovým momentem zápasu byla situace z prvního poločasu, kdy mělnický Gabčo srazil skluzem unikajícího Nevečeřala při přečíslení tří na jednoho a nepochopitelně nebyl vyloučen. A právě tento provinilec vstřelil tři vteřiny před klaksonem rozhodující gól. „Byla to chyba celé bránící čtveřice,“ posteskl si trenér Ota Stejskal a hned smířeně dodal: „Když nedáme gól, tak nelze pomýšlet na výhru.“
CC Jistebník – Indoss Plzeň 1:2.


O 3. MÍSTO: Era–Pack Chrudim – CC Jistebník 3:1 (2:1). Branky: Nevečeřal, vlastní, Kříž. Moravané začali ve velkém stylu a ujali se vedení. Naštěstí se podařilo skórovat Nevečeřalovi po nepřesně rozehraném signálu a do poločasu Chrudimské posadil do sedla vlastní gól soupeře po akci Dobrovolného. Po změně stran zvýšil Kříž při přesilové hře na 3:1. „Zanedlouho byl autor pečetícího gólu vyloučen, ale jeho spoluhráči oslabení ubránili a následně udrželi čisté konto i po zbytek zápasu,“ pochvaloval si Stejskal.

FINÁLE: Olympik Mělník – Indoss Plzeň 0:4. Barvy Era–Packu v moravské metropoli reprezentovali: Těšinský, Vymetal – Kříž, Nägele, Nevečeřal, Dobrovolný – Novák, Vymazal, Holík, Bleha. Kolektivní úspěch Era–Packu zvýraznilo ocenění pro brankáře Ondřeje Těšinského, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. „Velmi dobře zachytal i Tomáš Vymetal. Toto ocenění by si zasloužili oba,“ hodnotil trenér Stejskal.

„Celkově mám z finálového ligového turnaje smíšené pocity, protože jsme svými výkony měli na víc než třetí místo. Zřejmě jsme nějak urazili futsalového boha, což se projevilo právě při smolném utkání s Mělníkem. Z různých důvodů nám chyběli góloví hráči Petráň a Pokorný a také absence Šejvla a Řezníčka byla citelná. S nimi to možná mohlo dopadnout ještě lépe. Za celou sezonu ovšem musím klukům poděkovat, vytvořili velmi dobrou partu. Do budoucna se musíme zamyslet nad tím, aby junioři mohli hrát vyšší soutěž za dospělé a ne jenom za C tým Era–Packu v okresním přeboru. V porovnání se soupeři, u nichž někteří hráči hrají 1. nebo 2. ligu, to bylo znát. Pokud se týká fotbalu, tak moji svěřenci působí jen v krajském přeboru, zatímco většina hráči soupeřů minimálně v divizi,“ uzavřel Ota Stejskal.

Další snímky najdete ZDE!