Probily se do něj čtyři prvoligové týmy – loňský vítěz FK ERA-PACK Chrudim, FC Tango Brno, SK Slavia Praha a FC Balticflora Teplice. A jaká byla jejich zatímní cesta pohárem?

FK ERA-PACK CHRUDIM: po náročných zápasech v UEFA Futsal Cupu vlétl ERA-PACK rovnou do zápasů o Pohár ČMFS. V osmifinále narazil na nepříjemného soupeře z pardubického TORFu. Po nepříznivém vývoji v prvním poločasu (2:3), vlétli Chrudimští do druhé půle v kvapíkovém tempu a zvítězili 6:3. Hned druhý den zajížděl ERA-PACK na palubovku divizního hradeckého Flamenga, které v tréninkovém tempu porazil 15:0.

FC TANGO BRNO: do osmifinále mělo Tango vylosovaného vítěze Zlínského kraje, ten však nedodal žádného účastníka soutěže, a tak automaticky postupovalo Tango. Ve čtvrtfinále Brněnští zajížděli na palubovku druholigového Šumperku, kde po celý zápas diktovali tempo hry. Ke konci zápasu se Šumperk pokusil o power-play, ale neúspěšně. A tak výsledkem 1:3 postoupilo Tango.

SK SLAVIA PRAHA:
osmifinále Slavie sehrála doma s divizním klubem Absolut Team České Budějovice, který ukázal, že dlouhodobá dobrá práce jeho vedení přináší výsledky v podobě organizovaného, bojovného způsobu hry. Slavie dovedla zápas do vítězného konce výsledkem 5:2. Ve čtvrtfinále byl Slavii soupeřem Indoss Plzeň, který prohrál 1:4, kdy všechny čtyři branky Pražanů vstřelil Oliva.

FC BALTICFLORA TEPLICE:
z osmifinále postoupil teplický tým kontumačně, když Knockout 83 Příbram nahlásil, že k danému zápasu nenastoupí. V semifinále ve Zruči nad Sázavou mohla Balticflora postavit „hříšníky“ Paulinha s Leitem, na lavičce směl být i kouč Guimaraes. Po jednoznačném prvním poločasu, který vyhrála 0:4, začalo Benago korigovat stav až ke konci druhého poločasu, ale to rozjetou Balticfloru nezastavilo a zvítězila 3:6.

Semifinále Poháru ČMFS:

Západ: Slavia Praha - Balticflora Teplice (středa 17. 11. 20:00, SH Slavia Praha).
Východ: ERA-PACK Chrudim - Tango Brno (úterý 16. 11. 20:30, SH Sokol Chrudim).

Zápas budou řídit Černý Ondřej a Blažej Petr, delegátem je Mauer Miroslav.

(pp)