Jediným českým střelcem odvety proti Portugalsku byl chrudimský futsalista Tomáš Koudelka, který v závěru prvního poločasu proměněným pokutovým kopem vykřesal naději a snížil na 1:3. „Na penaltu jsem si věřil, mám sérii proměněných, naštěstí jsem uspěl,“ popsal jedinou českou radost v zápase střelec Tomáš Koudelka.

Sáhl si na dno

Na rozdíl od prvního vzájemného střetnutí se ovšem Česku tentokrát herně příliš nedařilo. „Vývoj se hodně odvíjel od výsledku, celý zápas jsme museli Portugalce napadat, stálo nás to plno sil,“ popisoval reprezentant s devítkou na zádech. „Sáhl jsem si na dno, síly docházely rychle. Portugalci nám ukázali, proč se stali mistry Evropy. Z jejich držení míče bychom se mohli učit,“ tvrdil s velkým respektem k soupeři Tomáš Koudelka.

Stříbrná česká štafeta mužů v běhu na 4x 400 metrů.
Východočeská stopa se ukázala na halovém mistrovství Evropy v Toruni

Češi inkasovali první branku velmi rychle, během úvodního poločasu poté ztráceli již tři góly. „Věděli jsme, že je před námi ještě dost času, ale dostali jsme strašně laciné góly. Soupeř už poté čekal jenom na brejky a ukázal nám velkou školu,“ dodal český reprezentant.

Česká republika klesla po porážce v tabulce své kvalifikační skupiny na druhé místo, před posledními dvěma zápasy má se svým dalším protivníkem z Polska shodný počet bodů. Dva klíčové zápasy o postup se odehrají v měsíci dubnu.