FK Era-Pack Chrudim - FC Tango Brno 4:1 (1:1). Branky: 9. Rešetár (Douglas), 24. M. Mareš, 25. M. Mareš (Felipe), 29. Max (R. Mareš) 20. Seidler. Era-Pack: Žďánský (21. Meller) - R. Mareš, Popelka, Max, Douglas, Rešetár, Felipe, Koudelka, Chmelík, Slováček, M. Mareš, Dentinho. Tango: Kubíček - Seidler, Havel, Chadzidis, Svoboda, Belej, Cieslar, Bruna, Záruba, Buršík.

Začátek utkání zastihl chrudimské futsalisty v neobvyklém útlumu a prvního gólu se diváci dočkali až v 9. minutě. Perfektní rozehrávku Douglase využil Rešetár, kterého míč přesně trefil a od něj se odrazil do prázdné branky. Na konci první půle museli domácí hráči spolknout hořkou pilulku. Zároveň se sirénou totiž míč po nastřelení břevna dorazil do sítě Seidler a zajistil tak změnu na ukazateli skóre 1:1.

Ve druhé půli se již úroveň zápasu zvýšila a chrudimský tým už předváděl svoji typickou kombinační hru. P výsledku se rozhodlo mezi 24. a 29. minutou, kdy se objevil míč v brněnské síti celkem třikrát. Nejprve se dvakrát prosadil Michal Mareš, který po velmi podobných akcích Felipeho zakončoval z bezprostřední blízkosti. Definitivní podobu výsledku dal poté Brazilec Max, který ve třech úvodních zápasech sezony vstřelil už pět gólů. Tango poté ještě zkoušelo hru bez brankáře, ale za šest minut z ní nic vytěžit nedokázalo.

Daniel Ibaňes Caetano, trenér Era-Packu: „V první půli jsme podali nekvalitní výkon, který vyvrcholil inkasovaným gólem v poslední vteřině. Po přestávce se již naše hra zlepšila a kvalitního soupeře jsme už přehrávali."

Zdroj: Youtube

Nyní čeká na tým Era-Packu mezinárodní turnaj „Beskidy Futsal Cup 2013", který se uskuteční v Polsku ve dnech 21. 24. srpna. Představí se na něm tyto týmy:

Skupina A: Slov-Matic Bratislava (mistr Slovenska, vítěz Poháru), Energie Lvov (vítěz ukrajinského Poháru, trojnásobný vítěz „Beskidy Futsal Cupu"), Kardinal Rivne (účastník finále ukrajinského Poháru, čtvrté místo v sezoně 2012/2013), Rekord Bielsko-Biala (vítěz polského Poháru 2013).

Skupina B: FK Era-Pack Chrudim (mistr ČR), Uragan Ivano-Frankivsk (finalista ukrajinské ligy), Fenerbahce Baku (Ázerbájdžán, finalista národního Poháru 2013), GAF-Light Gliwice (účastník II. polské ligy).