Bez potřebného odpočinku po náročném turnaji Elite round UEFA Futsal Cupu absolvovali futsalisté mistrovského Era–Packu Chrudim dohrávku 5. ligového kola.

Slavia Praha – Era–Pack Chrudim 1:7 (0:4).

Branky: 30. vlastní (Popelka) – 2. a 34. Rešetár, 17. a 33. Mikan, 11. Bouška, 20. Popelka, 37. Cacau.

Era–Pack: Ždánský – R. Mareš, Max, Bouška, Mikan – Cacau, Popelka, Vladyka, Rešetár – Kroulík.

Přestože chrudimští futsalisté odjeli auty do Prahy už v 16 hodin, tak se v době začátku ve 20.15 hodin dostalo do haly v Edenu pouze šest hráčů. Štěstím bylo, že půlhodinové zpoždění nabrali i rozhodčí, takže se začalo až ve 20.45 hodin, a to již do dějiště zápasu dorazil i zbytek hostujícího týmu. Hráčům sice chybělo pořádné rozcvičení, ale přesto neměli v utkání vážnější problémy. Již ve 2. minutě otevřel skóre Rešetár a na domácích svěřencích trenéra Martina Brychty (do této sezony trénoval v Era–Packu) bylo znát, že nevěří v možný úspěch proti úřadujícímu mistrovi. To se v dalším průběhu potvrdilo a v síti Pražanů se nakonec ocitlo sedm „kulí jako v Sarajevu“. Naopak chrudimský brankář Ždánský musel kapitulovat pouze ve 30. minutě po vlastním gólu Popelky, což znamenalo korekci na 1:4. Možnou snahu soupeře o zdramatizování vývoje zmařily další tři rychlé góly svěřenců trenéra Jaroslava Bartuška.

Jaroslav Bartušek, trenér Era–Packu: „Na našem výkonu byla znát únava, protože jsme byli od pondělního rána prakticky stále na cestách. Soupeř se mi zdál předem smířený s porážkou, my nehráli nic moc, ale aspoň jsme stříleli góly. Doufám, že nebudeme mít podobné problémy s dopravou na páteční utkání v Brně s Helasem.“

Ani nyní nečeká chrudimské futsalisty větší pauza, protože již dnes sehrají utkání 13. kola Jetbull Futsal ligy v hale Kajotu Helas Brno. Tohoto soupeře z moravské metropole rozstříleli v úvodním vzájemném utkání sezony 10:1, ale soupeř si jistě bude chtít v domácím prostředí vylepšit reputaci. Vzhledem k povětrnostním podmínkám a dopravní kalamitě bude pro Chrudimské opět možná větším problémem, dostat se včas na zápas, protože třeba ve středu byla část dálnice D1 směrem na Brno uzavřena.