Era-Pack Chrudim – SAT-AN Kladno 7:0 (1:0)

V prvním vzájemném měření sil tohoto ročníku nejvyšší soutěže vyhráli Východočeši v Kladně 8:2, a tak se čekalo, že bez problémů překonají hranici sta vstřelených gólů v ligové sezoně. Sice to nakonec zvládli, ale zejména v prvním poločase se docela trápili. Měli nezřídka vychýlenou mušku, mnoho jejich střeleckých pokusů stačili obětavě bránící Satani zblokovat, nebo je odvrátil výborně chytající brankář Čížek. Poprvé jej překonal teprve 28 vteřin před klaksonem nečekanou střelou z těžkého úhlu Brazilec Max.

Klíčový moment zápasu nastal ve 22. minutě. Sólo hostujícího Šnídla zastavil brankář Žďánský jenom faulem za cenu žluté karty, soupeř trestný kop nevyužil a naopak Douglas z protiútoku po krásné sólové akci zvýšil na 2:0. Další dvě branky přidal parádním způsobem Rešetár. Nejprve ve 24. minutě skóroval s pomocí břevna, aby se o čtyři minuty později trefil z úhlu do vzdálenější „šibenice“ – 4:0. Po tomto gólu nastoupil do kladenské svatyně brankář Konečný, ale ještě si nestačil sáhnout na míč a už jej musel vytahovat ze sítě po trefě Maxe, který tak zaokrouhlil počet ligových gólů Era-Packu v tomto ročníku na magickou stovku. S tím se chrudimští futsalisté ale nespokojili a přidali ještě dva góly. Ve 31. minutě se prosadil po další krásné akci opět Douglas a při „tréninkově“ hrané power play završil Rešetár svůj hattrick na 7:0. V předposlední minutě se ještě hnali úplně sami na brankáře Vladyka, Rešetár a Douglas, ale posledně jmenovaný trefil jen Konečného.

Fakta – branky: 24., 28. a 37. Rešetár, 20. a 28. Max, 22. a 31. Douglas. Rozhodčí: Linhart, Venc. ŽK: 3:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Era-Pack: Žďánský – Bouška, Douglas, R. Mareš, Max – Popelka, M. Mareš ml., Vladyka, Rešetár – Dobrovolný.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „V prvním poločase jsme si vytvářeli šance jako na běžícím páse, ale obětavě hrající soupeř se kvalitně bránil a hodně mu pomohl brankář, takže jsme se gólově prosadili jenom jednou. Po přestávce jsme poněkud změnili styl hry, Kladeňákům už také zřejmě ubývaly síly, takže už leckdy nestíhali, a nakonec jsme dosáhli výrazné výhry. V úterním pohárovém finále v Praze proti Bohemians to bude určitě těžší a doufám, že už bude po zranění k dispozici Michal Mareš.“