Série futsalistů ERA-PACKu v této sezoně je opět obdivuhodná. Všech 17 odehraných ligových utkání vyhráli a tak mohou při cestě za devátým titulem, který je pochopitelně pro klub cílem i letos, jít i za další metou. Tou je rekord, na který ani fenomén domácí soutěže zatím nedosáhl vyhrát všechna utkání v průběhu ligové sezony. Například loni ERA-PACK jednou remizoval s Torfem a jednou na penalty podlehl pražským Bohemians; to bylo ve finále play-off. „Myslím si, že naše šance dosáhnout na tento rekord je poměrně velká, ale nezapomínáme, že naším hlavním cílem je získat titul," nechce Tomáš Meller příliš myslet na historický zápis.

Dodává, které překážky v této sezóně byly zatím nejtěžší. „Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli na podzim doma s Tangem a také jsme se trápili první poločas na palubovce Torfu." A právě pardubický Torf je soupeřem, proti kterému se Chrudimští postaví za tři týdny, tentokrát v domácím prostředí. „Nebojíme se nikoho, ale je pravda, že Torf s námi vždy předvede výborný výkon. Kdyby takto hrál celou sezonu, tak je v tabulce někde jinde, než nyní," naráží na nelichotivé postavení regionálního rivala v tabulce Chance Futsal ligy, kde se pere o udržení.

Teď se ale ERA-PACK bude muset vyrovnávat nejen se sílou soupeřů, ale rovněž s odchodem trenéra. Cacau již v těchto dnech vede kazašský Kairat Almaty… „Zatím je pryč jen krátce, takže se jeho absence nijak neprojevuje," podělil se Meller o postřeh z kabiny. Věří však, že ani odchod zkušeného trenéra nebude mít na výkony týmu vliv. „My všichni v klubu doufáme, že se s tím vyrovnáme a zvládneme to i bez jeho přítomnosti."

Téma trenérství se teď možná v souvislosti se jménem Tomáše Mellera bude skloňovat stále častěji. Podobně jako jeho spoluhráč Petr Popelka je čerstvým držitelem trenérské licence, která ho opravňuje trénovat např. i kluby nejvyšší soutěže. „Chci se trenérství v budoucnu věnovat, proto jsem do kurzu chodil," potvrzuje své ambice na tomto poli. A na jaké úrovni by rád začal? „Tady záleží na více faktorech. Ne jen na tom, kde bych chtěl začít já, ale také kdo o mé služby bude mít zájem." Nezávazné nabídky k němu ale prý již dorazily. „Nějaké ústní nabídky již mám, tak uvidím, jak budou jednání dále pokračovat a kde s trénováním začnu."

Teď čeká ERA-PACK repríza ligového i pohárového finále proti Bohemians 1905. Pražané mají v klubu vnitřní problémy týkající se financování týmu, přesto jsou stále jedním z nejlepších celků domácí ligy. „I když se o jejich formě říká leccos, tak v Bohemians jsou stále top hráči," sklání poklonu oporám soupeře chrudimský brankář. „Určitě k nim patří Martin Dlouhý, Zdeněk Sláma a David Frič, na ty bude třeba dát si v pátek večer pozor."

Radek Klier