1. Era–Pack Chrudim 63 (127:38) – 2. Eco Investment Praha 49 (97:52)

Utkání už sice nebude mít vliv na pořadí v tabulce, přesto slibuje souboj dvou momentálně nejlepších týmů na závěr základní části první ligy pořádný náboj. Třeba už proto, že v obou týmech proti sobě nastoupí hned několik hráčů širšího kádru české futsalové reprezentace. V sestavě hostů z Prahy byste našli například Friče, Slámu a především kapitána Dlouhého. Z hráčů Era–Packu hájí pravidelně národní barvy bratři Marešové, Meller, Rešetár, Kroulík a další.

Připomeňte si v galerii snímky z minulých utkání.

Chrudimský Era–Pack navíc ještě v letošním ligovém ročníku nenašel přemožitele a rád by si neporazitelnost udržel i po utkání se svým pražským rivalem. To potvrzuje i trenér domácích futsalistů Ota Stejskal. „Do utkání jdeme samozřejmě s jediným cílem – zvítězit, abychom prodloužili naši neporazitelnost. A také proto, že je tento zápas takovou generálkou před play off, a proto bychom v něm neradi zklamali,“ uvádí trenér.

Bez Kopeckého a Kroulíka?

Je otázkou v jakých sestavách se obě mužstva představí. Hned několik hráčů Eco Investmentu už nasbíralo 3 žluté karty, čtvrtá by pro ně znamenala stopku pro play off. Dá se tedy očekávat, že některé z nich nechá pražský trenér Bartošek odpočívat. „Soupeř proti nám pravděpodobně nastoupí s mladým kádrem, který se ale určitě bude chtít předvést,“ doplňuje chrudimský kouč Ota Stejskal.

Ten řeší momentálně jen dva významnější otazníky v sestavě. Pod hrozbou čtvrté žluté karty je totiž i domácí opora Marek Kopecký. „Marek s největší pravděpodobností do utkání nenastoupí, nechceme riskovat že by obdržel další kartu a nemohl nastoupit v play off. Kromě toho se nejspíš budeme muset obejít bez Radovana Kroulíka, který trpí dlouhodobějším zraněním kolene a byl nominován k nadcházejícímu reprezentačnímu utkání, takže ho nejspíš budeme šetřit.“

„Šestašedesátka“ domácí láká

V táboře domácích borců panuje před utkáním nabuzená atmosféra. „Hráči už pošilhávají po té metě šedesáti šesti bodů a určitě ten zápas nebudou chtít odchodit, ale budou ho chtít vyhrát,“ přibližuje trenér Stejskal. Páteční utkání tak slibuje napínavou podívanou, která by měla navnadit fanoušky pro nadcházející boje v play off. Utkání mohou futsaloví příznivci sledovat nejen přímo v hale, ale i díky on–line přenosu na oficiálních stránkách FK Era–Packu Chrudim.