Ten zatím soutěží projíždí v porovnání se soupeřícími „vkáčky“ jako japonský šinkanzen, ale tentokrát málem narazil v moravské metropoli.

Kajot Helas Brno – Era-Pack Chrudim 3:4 (0:2).

Branky: 22. a 28. Míca, 35. Semerád – 3. Rešetár, 18. Popelka, 21. Mikan, 26. R. Mareš.

Dlouho to vypadalo, že se žádně drama odehrávat nebude.

Již ve 3. minutě otevřel skóre Rešetár a do poločasu přidal druhý gól Popelka. Chrudimští v první půli navíc nevyužili řadu gólových šancí a čtyřikrát trefili jen brankovou konstrukci. Hned po zěmně stran zvýšil Mikan na třígólový rozdíl, ale bezprostředně poté korigoval brněnský Míca.

Ve 26. minutě sice R. Mareš zvýšil na 1:4, ale pak se Brňané nečekaně vzchopili. Ve 28. minutě se podruhé prosadil Míca a ve 35. minutě snížil na 3:4 Semerád.

V závěru pak moc nescházelo k vyrovnání, ale brankář Meller bravurně zneškodnil tutovku brněnského hráče.

Era-Pack: Meller – M. Mareš (disciplinární komise mu po dvou zápasech prominula zbytek trestu), Max, R. Mareš, Mikan – Cacau, Popelka, Vladyka, Rešetár.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu: „V prvním poločase jsme kontrolovali hru a do šaten mohli jít s mnohem větším náskokem, ale nepřálo nám štěstí v koncovce. Domácí po přestávce vycítili šanci a když Vladyka za stavu 2:4 nepřidal gól do opuštěné branky Helasu, tak zanedlouho domácí dotáhli na rozdíl jediného gólu a až do konce zápasu nás pořádně zlobili.“