Dnes začíná na zimním stadionu v Ostravě Porubě kvalifikace o postup na futsalové Mistrovství Evropy 2010, které se bude hrát v Maďarsku.

Ve čtrnáctičlenné nominaci je plná polovina hráčů mistrovského Era–Packu Chrudim (brankář Meller, Marek Kopecký, Tomáš Sluka, Lukáš Rešetár, Radovan Kroulík a bratři Michal a Roman Marešovi). Nadpoloviční většinu ve prospěch Východočechů pomohl vytvořit i Pavel Novotný z Vysokého Mýta, když další futsalista vysokomýtského Nejzbachu, brankář Libor Gerčák, vypadl z nominace kvůli zranění (nahradil jej jistebnický Petr Krayzel).

Zbytek reprezentačního týmu tvoří kvarteto Eco Investmentu Praha (Martin Dlouhý, David Frič, Zdeněk Sláma a Jiří Novotný), jediným legionářem je Jan Janovský z Jango Katovice.

Dnes v 16 hodin čeká na Česko tým Bosny a Hercegoviny, zítra ve stejnou dobu změří síly s Lotyšskem a v neděli od 18 hodin se na závěr Česko utká s Chorvatskem. Všechny uvedené zápasy vysílá program ČT4 Sport. „Vzhledem k tomu, že hrajeme doma, tak bychom si měli vybojovat postup, navíc když vedle vítěze skupiny postupují ze sedmi kvalifikačních skupin i čtyři nejlepší týmy z druhých míst. Rozhodovat by se mělo mezi námi a Chorvatskem, ale tím nechci říct, že bychom zbývající soupeře, Bosnu a Hercegovinu a Lotyšsko, hodlali podcenit,“ uvedl optimisticky naladěný trenér Tomáš Neumann.
Technickým vedoucím české reprezentace je trenér chrudimského Era–Packu Ota Stejskal, který nám k dosavadnímu ostravskému pobytu výpravy sdělil: „V Ostravě jsme od neděle, v pondělí byl dvoufázový trénink, postupně budeme v tréninkové intenzitě zvolňovat. V úterý jsme mimo jiné navštívili místní Hornické muzeum, část dne je věnována i rehabilitaci a taktické přípravě. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku, až na nějaké drobnější šrámy, které nikomu nebrání ve startu. Nálada je v mančaftu dobrá a všichni věříme v úspěšný výsledek, tedy postup.“

Vzhledem k tomu, že Stejskalovi svěřenci tvoří polovinu reprezentace, tak ale zároveň vyjádřil i obavu: „Doufám, že se při náročných kvalifikačních bojích, které se hrají vždycky nadoraz, nikdo z hráčů Era–Packu nezraní. Vždyť nás již příští pátek čeká první zápas play off v krajském derby s Torfem Pardubice. Sice jsme v tomto měření sil vysokým favoritem už kvůli naší suverénní jízdě v základní části ligy, kdy jsme všech dvaadvacet zápasů vyhráli, ale play off je jak známo nová soutěž. A případné zranění některých opor by se mohlo negativně podepsat na formě mužstva.“