Futsalisté Nejzbachu měli do semifinále těžší cestu než Chrudimáci, kteří vyřadili Slavii Praha 3:0 na zápasy. To „Mejto" už prohrávalo s pražskými Bohemians 1905 1:2 na zápasy, ale pak doma „klokany" rozdrtilo 8:1 a v rozhodujícím pátém čtvrtfinále postoupili po penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době zápas skončil 2:2. A není bez zajímavosti, že rozhodující penaltu proměnil reprezentační gólman Libor Gerčák. Ten bude mít v klání s chrudimským týmem své reprezentační kolegy Tomáše Mellera a Jakuba Žďánského.

V domácím týmu už naštěstí „dořádila" marodka, která vnesla mezi hráče v minulých týdnech virózu a v pořádku jsou i zranění, takže kádr by měl být kompletní. Do jednotlivých čtyřek tedy bude určitě pořádná tlačenice.

Připomeňme si ještě vzájemné výsledky obou semifinalistů z letošní sezony. Podle nich by vyřazovací boje měly být jasnou záležitostí ERA-PACKU, který doma vyhrál 6:0 a na hřišti soupeře dokonce 14:1, ale to nyní asi nehrozí. Připomeňme si stoupající formu Nejzbachu, za který hrají i někteří další plejeři, co mají zkušenosti z chrudimského futsalu či fotbalu jako Jakub Vágner či Roman Michalec.

Doufejme, že v rámci fair-play budou fandit i oba tábory příznivců obou soupeřů, mezi nimiž to občas zajiskří.

První semifinálové klání play-off budou řídit rozhodčí: Zdeněk Nagy, Michal Milner a Martin Ježek. 

Termíny futsalového semifinále play-off1. utkání pátek 26. 4., 20 hodin, Sportovní hala Chrudim
2. utkání úterý 30. 4., 20 hodin, SH DM Vysoké Mýto
3. utkání pátek 3. 5., 20 hodin, Sportovní hala Chrudim

příp. 4. utkání pátek 10. 5., 20 hodin, SH DM Vysoké Mýto
příp. 5. utkání neděle 12. 5., v 18 hodin, Sportovní hala Chrudim

ERA-PACK versus NEJZBACH

S postupem play-off jsme pro vás připravili novinku, a to statistické okénko, kde představíme tým, se kterým se ERA-PACK setká v dané sérii play-off.

V semifinále play-off se ERA-PACK utká ve východočeském derby s odvěkým rivalem Nejzbachem Vysoké Mýto. Odehrálo se celkem 32 vzájemných zápasů, 20 v základní části, 10 v play-off a 2 v poháru FAČR (dříve pohár ČMFS). ERA-PACK vyhrál ve 23 zápasech, 5 krát si vítězství připsalo Vysoké Mýto a 4 krát zápas skončil remízou. Nejvýraznější byla výhra ERA-PACKu v 21. kole letošní sezony 14:1 na půdě soupeře.

V třiceti dvou odehraných utkáních padlo celkem 244 gólů. ERA-PACK jich vstřelil 157 a Vysoké Mýto 67. Nejlepším střelcem chrudimského týmu je Petr Vladyka, který vstřelil 22 branek. Nejlepším vysokomýtským střelcem byl Radek Mikan, který zaznamenal 9 branek. Celkem se na obou stranách prosadilo přes 50 střelců.

3 nejlepší střelci FK ERA-PACK Chrudim:

Petr Vladyka 22, Max 18, Michal Mareš 12.

3 nejlepší střelci Nejzbach Vysoké Mýto:

Radek Mikan 9, Jaroslav Unger 4, Jakub Dostál 4.

Celkem padlo 85 žlutých karet. Na straně ERA-PACKu 43 a na straně Vysokého Mýta 42. Červená karta padla 5 krát.

Hráčů, kteří si zahráli na obou stranách je hodně. K nejvýraznějším tvářím patří Radek Mikan, Pavel Formánek a Daniel Rajnoch.