Koncem července zahájil fyzickými testy tréninkový proces na příští sezonu mistrovský futsalový celek FK Era–Pack Chrudim. Trenér Ota Stejskal, kterému pomáhají ve funkci asistentů bývalý vedoucí mužstva Zdeněk Formánek a trenér klubového týmu U–18 Jaroslav Bartušek, bude mít k dispozici zřejmě ještě kvalitnější kádr, než ten, který na jaře vybojoval třetí titul mistrů republiky.

Kvalitnější kádr

Do stálého kádru se vracejí zkušení hráči Petr Vladyka a Marek Kopecký, kteří se dosud věnovali velkému fotbalu. Vladyka však neprodloužil smlouvu v druholigové Jihlavě a chce se vrcholově věnovat pouze futsalu s tím, že se pokusí vrátit do české reprezentace na letošní ME v Portugalsku. Fotbal by měl hrát pouze na amatérské úrovni (zatím to vypadá na přestup do SK Chrudim).

Kopeckého dosud neuvolňoval třetiligový Náchod na futsal, ale to nyní po jeho příchodu do divizního AFK Chrudim nebude problém. V přípravě Era–Packu se zatím nadějně jeví Michal Blažej (nyní reprezentuje na fotbalové Univerziádě) z Nového Bydžova, který začíná s futsalem, a podobně se jeví i zkouška Tomáše Šnobla z Havlíčkova Brodu.

S tímto druholigovým klubem jsou na dobré cestě i jednání o prodloužení hostování bratrů Michala a Romana Marešových, kteří by měli chrudimskému týmu pomoci v bojích UEFA Futsal Cupu. Příležitost v přípravě mistra dostávají i mladíci z vlastní „osmnáctky“ Lištván a J. Kopecký. Škoda, že z této líhně odešel další juniorský reprezentant Vágner, který se dostal do dorosteneckého fotbalového týmu Bohemians 1905 a jeho futsalová kariéra je tak přerušena.

Pozitivní zprávou je i to, že v hráčské kariéře se rozhodl ještě pokračovat Petr Popelka, který o tom váhal, přestože byl vyhodnocen nejlepším hráčem letošní finálové série play off. Naopak s futsalovou kariérou skončil kapitán týmu Tomáš Linhart a Dušan Dvořák, ale oba přislíbili, že v případě komplikací v hráčském kádru Era–Packu budou připraveni znovu naskočit do týmu.

První test

Prvním výkonnostním testem pro chrudimské futsalisty bylo pondělní přípravné utkání kazašským vicemistrem Aktybrentgenem Aktobe, které se hrálo v Chomutově a Východočeši zvítězili 2:1 (1:0). O branky se rozdělili bratři Roman a Michal Marešové. Soupeř byl velmi kvalitní a několikrát nebezpečně zahrozil. Sestava Era–Packu: Meller (21. Žďánský) – Popelka, R. Mareš, M. Mareš, Šnobl – M. Kopecký, Pavlíček, Vladyka, Velinský.

Ve čtvrtek 2. srpnačeká na Chrudimské další zahraniční soupeř. V Kladně se utkají s ruským týmem MNK Mitišči. To by měla být další kvalitní mezinárodní prověrka před zápasy skupiny UEFA Futsal Cupu, která se bude hrát v Chrudimi (zřejmě na zimním stadionu) v polovině září.

Ještě předtím dojde k pikantnímu úvodu nového ročníku futsalové nejvyšší soutěže. V pátek 7. září totiž los nabídne reprízu letošního finále play off mezi CC LKW Jistebník a FK Era–Pack Chrudim!