Chrudimští chtěli v Chomutově proměnit druhý mečbol na postup do finále a za svým cílem vyrazili velmi razantně. Jenže první gólové šance Východočechů skončily neúspěchem a tak se po devíti minutách hry měnil stav na straně druhé. Yuri si nepokryl jediného hrajícího českého hráče Jiřího Barana, který lehkou změnou směru poslal Svarog poprvé v sérii do vedení – 1:0! Inkasovaná branka chrudimské hráče z tempa nevyvedla, na vyrovnání si hosté museli počkat jen pět minut. To se po autové rozehrávce tvrdou ranou na přední tyč prezentoval Everton a nejlepší střelec Chrudimi v sérii vyrovnal na 1:1.

Tento stav i přes šance na obou stranách vydržel až do přestávky, po návratu z kabin ale Chrudim udeřila podruhé. Everton z pravé strany stihl procpat míč před branku na Pavla Drozda, který ve skluzu otočil nepříznivý stav utkání – 1:2! A když stejný hráč o dvě minuty později i přes tvrdý zákrok soupeře dostal míč na nabíhajícího si Tomáše Koudelku před poloprázdnou branku, vedli hosté rázem o dvě branky a měli nakročeno k postupu do finále – 1:3!

Svarog, který v celé sérii výrazně kousal, se nevzdával ani tentokrát. Brazilská spolupráce mezi Decem a zakončujícím Adrianem znamenala v jednatřicáté minutě duelu snížení zpět na rozdíl jediného gólu, klid na chrudimské sálovky vrátil po chybě teplické defenzívy prvním gólem v letošním play off uzdravený kapitán Matěj Slováček – 2:4!

Poslední naději pro Teplice vykřesal tři minuty před koncem při hře bez brankáře Salla, definitivní tečku za skóre udělal do prázdné branky dorážející Max! Chrudim porazila Teplice výsledkem 5:3 a po čtvrtém zápase si tak vychutnala radost z postupu do finále!

„Byl to další vyrovnaný zápas na vysoké úrovni. My jsme předvedli nejlepší výkon v celé sérii. I když jsme se trochu zatáhli, stále jsme dokázali udržet kontrolu a soustředění nad celou semifinálovou sérii. Celkem čtyřikrát jsme si zahráli proti skvělému týmu Teplic a v řádné hrací době ani jednou neprohráli, to dokazuje, jak moc soustředění jsme byli," nešetřil slovy chvály trenér Felipe Conde. "Jsem hrdý na to, co kluci doposud předvedli, ale chceme ještě víc. Teď budeme tvrdě pracovat, abychom splnili náš hlavní cíl – získali mistrovský titul," dodal.

Svarog FC Teplice – FK Chrudim 3:5 (1:1)
Branky: 9. Baran (Alemao), 31. Adriano (Deco), 37. Salla (Deco) – 14. Everton (Koudelka), 22. P. Drozd (Everton), 29. Koudelka (P. Drozd), 34. Slováček, 40. Max (Everton).
Svarog FC Teplice: Casassa (Hůla, Marek, Soukup) – Baran, Tato, Šebek, Claudio (C), Deco, Adriano, Salla, Alemao, Paulinho, Gansukh.
FK Chrudim: Rennan (Javorski) – Yuri, Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Malý, Balog, Slováček.