Tentokrát se však vydali na turnaj Fut5al Masters 2016, na kterém svedli hned čtyři kvalitní zápasy. 

OBRAT Z 0:2 NA 4:2

Prvním soupeřem Chrudimi se stal finský vicemistr Ilves Tampere. A nejúspěšnější český tým začal zápas hrozně. Už ve čtvrté minutě obrana nezachytila dorážejícího Simo Martiskainena, který otevřel skóre.

Chrudimští sice mnohem více tlačili a měli herní převahu, ale minutu po prvním gólu vytahoval Žďánský míč ze své branky podruhé, když ho propálil Timo Lahtinena.

Východočeši na svou první branku nemuseli dlouho čekat, prakticky hned po rozehrání se rozehrál Mareš roh přesně na nohu Rešetára a ten bombou snížil. Do konce první půle se však už ani jeden z týmu neprosadil. Vše se změnilo příchodem z kabin. Nejdříve po dvou minutách hry srovnal Slováček. Chrudim se poprvé dostala do vedení po brance Felipeho a obrat dokonal Radim Záruba, který uzavřel skóre zápasu na 4:2.

Chrudimští zvládli i druhé utkání turnaje, ve kterém se jim postavila polská reprezentace do 21 let. Východočeši do utkání vstoupili s cílem co nejrychleji pokořit obranu soupeře, což se také povedlo. Díky chybě v rozehrávce se už ve třetí minutě trefil Michal Mareš. V listině střelců se k němu přidal i Rešetár a Slováček. Naopak chrudimská obrana byla neprostupná, a tak Češi slavili vítězství 3:0.CHRUDIMSKÝ GÓLOSTROJ


V důležitém utkání o první místo ve skupině, a také o postup do finále polského turnaje, se Chrudim střetla se Štětínem.

Stejně jako o den dříve, tak i v tomto zápase se podařilo lépe začít českému týmu. Ve čtvrté minutě se trefil Slováček. Poláci sice vyrovnali o tři minuty později, kdy po standardní situaci skóroval Gepert, ale z jejich strany to bylo vše. Minutu před koncem prvního poločasu dostal vedení na stanu Chrudimi Felipe.

Východočechům sice k postupu do finále stačila i remíza, nechtěli se však spoléhat na hubený náskok a i v druhém poločase byla k vidění ofenzivní hra Chrudimi. 
 Po pěti minutách se trefil Roman Mareš, po něm Záruba, Slováček a skóre zápasu uzavřel brankář Žďánský, který překonal svého brankářského kolegu odkopem od branky, jenž zaplul přímo pod horní tyč. Žďánský si tak připsal svůj vůbec první gól ze hry

JÍZDA SKONČILA VE FINÁLE


O titul se východočeši utkali s běloruským týmem FC Stalitsa Minsk. Oba celky začaly finále velmi opatrně. Postupem času však přebírali aktivitu Bělorusové a byli odměněni gólem Alexandera Čibisaua. Chrudimští se snažili odpovědět, ale naráželi na dobrou obranu a výborně chytajícího Polyjakova.

Marné bušení do obrany Minsku vyrovnání nepřineslo, naopak po standardní situaci byl dobře postaven Vladimir Ždanovič, který přiblížil Stalitsu prvnímu místu. Ani následná power-play skvěle chytajícího Polyjakova nezaskočila, navíc jeden z protiútoků přinesl smolný vlastní gól Tomáše Koudelky, který tak pečetil finálovou porážku 0:3.

Chrudim: Žďánský – D. Drozd, P. Drozd, Felipe, Koudelka, Max, M. Mareš, R. Mareš, Rešetár, Slováček, Ricardinho, Záruba, Max.