Necelý týden před začátkem nejvyšší futsalové soutěže v ČR se Chrudimští vydali na turnaj do Švýcarska.

V úvodním utkání, které bylo zároveň i semifinále se střetli s chorvatským soupeřem Dinamo Zahřeb.

Era-Pack byl v utkání 34 minut aktivnější, nebezpečnější a po zásluze se radoval z těsného vedení. Poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Jakub Žďánský a mezi tyče se musel postavit Matěj Slováček, soupeř srovnal a na penalty proti oslabenému chrudimskému týmu rozhodl o svém postupu do finále.

O den později si Chrudimští spravili chuť proti domácímu výběru AFM Futsal Maniacs. Těsný náskok z prvního poločasu dokázala Chrudim v půli druhé navýšit a nakonec dovedla zápas do vítězství v poměru 5:0. Gólově se nad výhrou podepsali Tomáš Koudelka, Lukáš Rešetár, dvakrát Felipe a první gól za A-tým Chrudimi zaznamenal i David Drozd.

Ve finále zvítězila portugalská Benfica Lisabon, když v „přestřelce" porazila přemožitele Era-packu Dinamo Zahřeb 1:0.

Chrudim: Žďánský – D. Drozd, P. Drozd, Felipe, Koudelka, Max, M. Mareš, Rešetár (C), Slováček, Ricardinho, Záruba.

První kolo Chance futsal ligy je na programu už tento pátek. Chrudim na začátek čeká derby. Zajíždí totiž na palubovku rivala z Vysokého Mýta.