Hrající kouč Dentinho veze do Rigy kompletně zdravý kádr a slibuje, že hráči odevzdají na hřišti své maximum. „Kvůli zápasům v Lotyšsku jsme poslední tři tréninky změnili na odpolední, abychom si zvykli na hodiny zápasů a následný odpočinek," popsal Dentinho hlavní body přípravy na dosavadní nejdůležitější střetnutí právě započaté sezóny. Jak sám ale ví, dá se jen velmi těžko odhadnout, co přesně může jeho svěřence v Lotyšsku potkat. „Máme videa z několika utkání, ale snažím se tým připravovat zápas od zápasu. Nejprve se musíme zaměřit na první střetnutí, pak si prohlédnout soupeře a zjistit, co nás přesně bude čekat dále," popisuje lodivod chrudimské lavičky.

Futsalisté Era-Packu měli odehrát v rámci přípravy na Main round přátelské utkání s Krokodýlem Brno, duel byl ale na požadavek nováčka nejvyšší soutěže na poslední chvíli zrušen. To pochopitelně Dentinha příliš nepotěšilo: „Samozřejmě, že je vždy dobré mít zápasy či přáteláky, ale tohle nás nemůže ohrozit. Na trénincích hrajeme dost a na klucích vidím, že jsou na Futsal Cup maximálně soustředěni."

Chrudimští jsou favority skupiny, nicméně papírové předpoklady se mohou někdy mýlit: „Ostatní si mohou říkat, co chtějí, ale pouze my víme, že to nebude jednoduché. Musíme nechat na palubovce v každém zápase naprosto vše a soustředit se pouze na naše maximum. To, za čím si jdeme, je místo v Elite Round a nezáleží, jestli teď budeme první nebo druzí," popisuje šance Era-Packu kouč Dentinho. (rp, dej)