Narozdíl od duelu v Edenu jsme byli svědky ofenzivního futsalu z obou stran a zatímco v Chrudimi jsme v prvním poločase viděli pouze jedinou branku, v Edenu se Chrudimští do svého soupeře opřeli s vervou hodnou mistra a pražský celek nestíhal.

Po prvním poločase svítil na světelné tabuli stav 1:2 a Chrudim si tak opět odnášela do kabin jednobrankové vedení stejně jako v předchozím střetnutí. Do druhé půle Slavia nastoupila s tím, že musí svého soupeře doslova a do písmene zmáčknout, ale Chrudimáci tlak "Sešívaných" ustáli a naopak navýšili vedení zásluhou Felipeho.

Pražané duel nezabalili a po vlastním gólu Michala Mareše snížili na 2:3, jenže to bylo málo. Chrudimský kapitán Rešetár totiž navýšil ve 27. minutě vedení hostů na 2:4 a když se ve 33. minutě zásluhou Slováčka zavlnila síť ve slávistické brance popáté, bylo o výherci titulu prakticky rozhodnuto. Slavie ještě zkoušela hru bez brankáře, ale kýžených branek se nedočkala.

Chrudimští tak získali svůj třináctý titul v historii a zaslouženě slaví a nejspíše ještě dlouho slavit budou. Nutno smeknout pomyslný klobouk před celkem ze Slavie, kterou by nikdo před začátkem play-off nečekal ve finále. Pražané došly daleko, předaleko, ale poslední krůček neudělali a město Chrudim tak může být opět právoplatně hrdá na svůj futsalový celek.

Slavia Praha - FK ERA-PACK Chrudim - Slavia Praha 2:5 (1:2)
Branky: 20. Míča (Salák), 23. M. Mareš (vla.) – 5. Novotný (vla.), 19. a 27. Rešetár, 22. Felipe (Rešetár), 33. Slováček (Koudelka). Rozhodčí: Gasnárek, Slanina. Karty: 27. Salák (SLA), 29. Vahala (SLA) – 20. Slováček (CHR). Konečný stav série - 1:3.
Sestava FK ERA-PACK Chrudim: Jean (Ždánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, M. Michal, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Ricardinho, Mancha, Rešetár, Slováček, Felipe.. Slavia Praha: Vahala (Garčár, Roshan) – Brychta, Záruba, Novotný, Salák, Lištván, Oliva.