Z pohledu chrudimských patriotů je proto nadmíru zajímavé, že se v nominaci trenéra Tomáše Neumanna objevuje hned pětice hráčů Era–Packu Chrudim. Vedle tradičních opor brankáře Tomáše Mellera a bratrů Michala a Romana Marešových se po delší pauze vracejí do „repre“ i Petr Vladyka a Marek Kopecký, kteří v letošní sezoně dávají futsalu přednost před velkým fotbalem, protože je pro ně velkým lákadlem účast na zmiňovaném evropském šampionátu. Navíc je mezi náhradníky další Chrudimák Pavel Formánek.

Další stálý člen reprezentačního mužstva Radek Mikan nedostal pozvánku zřejmě pro to, že se v létě více věnoval reprezentaci v plážové kopané. Je tedy značná šance, že chrudimský futsal bude mít odpovídající zastoupení na blížící se přehlídce vrcholného evropského futsalu na Pyrenejském poloostrově, zvláště když ještě můžeme připočítat trenéra Otu Stejskala, který je technickým vedoucím reprezentačního mužstva.

V Hodoníně bude mít první přípravnou akci i nově se rodící reprezentace do 21 let. Tu čeká v této sezoně mimo jiné kvalifikace na historicky první ME této věkové kategorie, které se uskuteční koncem příštího roku v Petrohradu. Také v tomto reprezentačním kolektivu bude mít Era–Pack zastoupení v osobě obránce Jana Lištvána. I jemu přejeme, aby se v reprezentacizabydlel trvaleji!