Prezident klubu František Tichý: „Hráčům lze těžko něco vyčítat, protože řada z nich byla limitována zdravotními problémy“

Nakonec po střídavých výkonech obsadil poslední 4. místo. Prezident klubu FRANTIŠEK TICHÝ se netajil smíšenými pocity.

Jak hodnotíte celkově barcelonské vystoupení EraPacku?
Na to, jak jsme to měli rozehrané po druhém utkání, kdy jsme dokázali přehrát čtvrtý tým evropského žebříčku ázerbájdžánský Araz Naxcivan 4:3, tak převládá zklamání, protože jsme měli na to zdolat i nizozemského mistra a uhrát tak v extrémně těžké skupině šest bodů, což by bylo výborné pro žebříčkový koeficient. Hráčům však těžko mohu něco vyčítat, protože řada z nich byla v nejméně vhodnou dobu limitována zdravotními problémy.

Můžete je konkretizovat?
Začnu těmi, kteří nemohli ani nastoupit. Brazilci Paulinho a Neris nestihli doléčit svalová zranění. Hrající trenér Cacau musel v druhém utkání odstoupit pro zranění kolena a uvidíme až po důkladném vyšetření, jak to bude vážné. Douglas pět měsíců nehrál po operaci kolena, ale stihl se na tento turnaj dát jakž takž do pořádku, navíc z duelu s Barcelonou má naražená žebra. Rešetár se potýkal s nedoléčeným zraněním nártu a před každým zápasem musel dostávat utišující injekce.

Kteří z našich hráčů podali nejlepší výkony?
Musím předeslat, že všichni příkladně bojovali podle svých možností a z tohoto pohledu je těžké někoho vyzvedávat. Týmu se nejvíce vydařil zápas s Naxcivanem, který rozhodl dvěma góly ve druhém poločase kapitán Petr Vladyka. A pomyslný klobouk jsem musel smeknout před čtveřicí která ubránila prakticky celou pětiminutovou power play soupeře, tedy Roman a Michal Marešové, Max a Douglas.

Kdo vás nejvíce zaujal v týmech soupeřů?
Tak z týmu domácí Barcelony to byl především její kapitán, autor hattricku Javi Rodriguez, ale prakticky všichni ostatní jsou velkými individualitami, zejména Wilde a Torras. Celkově se dá říct o hře Barcelony, že připomíná stroj. Ať je na hřišti jakákoliv čtyřka, tak jejich herní styl je stále stejný s množstvím technických kombinací. Z týmu Naxcivanu mě nejvíce zaujal Borisov, jejich šest Brazilců zůstalo za mým očekáváním. Nakonec ázerbájdžánský šampion dlouho sahal po postupu ze skupiny, když v závěrečném utkání dokázal remizovat 2:2 s domácí Barcelonou. A pokud se týká posledního soupeře Eindhovenu, tak v něm hrál prim hráč Bali, který prakticky nestřídal a vstřelil nám možná klíčový gól na 0:2 ve dvacáté vteřině druhé půle.

Myslíte si, že by měl EraPack v jiné skupině větší šance na postup?
Těžko říci. V této fázi UEFA Futsal Cupu už se nedá moc vybírat, který soupeř by byl přijatelnější. V každé skupině byli nejméně dva favorité, takže je ošidné spekulovat nad nějakým kdyby.

Můžete porovnat vystoupení EraPacku z loňského turnaje Elite round v Lisabonu a nynější v Barceloně?
V Lisabonu jsme byli v plné síle, podávali ucelené výkony a v každém zápase sahali po vítězství. S postupujícím Sportingem Lisabon jsme uhráli remízu 4:4, se španělskou Murcií přišla smolná porážka 1:3 a nakonec jsme zdolali rumunského mistra. Tehdy z toho byly čtyři body a paradoxně letos bylo při troše štěstí na zisk šesti bodů.

A jaký byl váš největší osobní zážitek z pobytu v Barceloně?
Po futsalové stránce mi udělala největší radost výhra nad nasazeným Naxcivanem. Zážitkem na celý život pro mě bylo sledování fotbalového utkání Barcelona Zaragoza z čestné lože. Zde jsem se mohl setkat s řadou významných osobností: např. šéfem klubu, prezidentem katalánské oblasti nebo českým konzulem.

Turnaj ve výsledcích

FC Barcelona - EraPack Chrudim 6:0
Araz Naxcivan - CF Eindhoven 5:3
EraPack Chrudim - Araz Naxcivan 4:3
FC Barcelona CF - Eindhoven 4:0
EraPack Chrudim - CF Eindhoven 0:3
FC Barcelona - Araz Naxcivan 2:2